Akcija

Visoje Lietuvoje (kaip ir kitose šalyse) lėtai miršta vienas iš gražiausių miesto medžių – kaštonas, tapęs daugelio iš mūsų vaikystės ir kultūros simboliu.

Jį pakirto lapuose parazituojantys ir žiemojantys mikrodrugiai, kuriuos sunaikinti galima tinkamai šiuos lapus pašalinus prieš žiemą – kompostuojant aukštoje temperatūroje ar sudeginant. Todėl kiekvieną rudenį būtina nesunki, bet visuotinė neabejingų žmonių pagalba.

Akcija „Gelbėkime kaštonus“ – tai susivienijimo Žali.lt, VšĮ „Mes Darom“ ir Žaliųjų sąjūdžio didesniuose šalies miestuose organizuojama visuotinė talka.

Jos tikslas – ne tik informuoti žmones, kaip tinkamai apsaugoti Lietuvą puošiantį kaštoną, bet ir ateityje vystyti tolesnę veiklą aktyviai ginant daugelį šalies medžių, kuriems gresia populiacijos mažėjimas.

Šiuo metu kaštonus puola mikrodrugiai – kaštoninės keršakandės, graužiančios kaštonų lapus, dėl ko jie paruduoja ir ima kristi anksčiau, nei jiems derėtų. Itin svarbu, kad nukritę lapai būtų sugrėbiami, deginami arba kompostuojami specialioje temperatūroje, mat šie vabzdžiai itin ištvermingi ir neturi natūralių priešų.

Spalio 2 d., 12.30 val., visi kviečiami į Vydūno alėją, čia vyks akcija – „Gelbėkime kaštonus“. Jei turite grėblį ar lapams tinkamą šluota, atsineškite.

Daugiau informacijos apie akciją galima rasti čia.

Susivienijimo Žali.lt informacija

Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: