(c) Policija.lt archyvo nuotr.

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis šiandien iškilmingai apdovanojo aktyviausius policijos rėmėjus bei išskirtinių istorijų herojais akcijoje “Pastebėk gerą policininką” tapusius pareigūnus. Į renginį atvyko daugiau nei 150 policijos rėmėjų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių, apdovanojimams nominuotų policijos pareigūnų, šventės svečių.

“Tam tikra prasme jūs esate mano, kaip vidaus reikalų ministro, garbės ambasadoriai, – kreipdamasis į gausų policijos rėmėjų būrį sakė ministras R. Palaitis. – Jūs vykdote savo misiją ne tik tiesiogiai padėdami policijos pareigūnams palaikyti viešąją tvarką ir užtikrinti žmonių saugumą. Neabejoju, kad, sekdami jūsų pavyzdžiu, gerbdami jūsų pilietiškumą, drausmingesni yra ir jūsų artimieji, draugai, kaimynai, jūsų bendruomenė. Saugu yra ne ten, kur yra daug tvarkos sergėtojų, o ten, kur yra atsakinga, drausminga visuomenė. Ačiū jums už jūsų ryžtą, už pasiaukojimą vardan visų mūsų ramybės ir saugumo”. Ministras paprašė jo sveikinimo ir palaikymo žodžius perduoti ir kitiems policijos rėmėjams, kurių šiuo metu šalyje yra daugiau nei 5 tūkstančiai.

“Skaitydamas žmonių atsiųstas istorijas, kuriose jums dėkojama už nelaimėje suteiktą pagalbą, už veiklą, peržengiančią statuto nustatytas pareigas, pagalvoju, kad reikėtų įsteigti apdovanojimą už tiesiog žmogiškumą, rašomą visomis didžiosiomis raidėmis. Manau, mūsų jau trečius metus vykdoma akcija “Pastebėk gerą policininką” pasiteisino su kaupu. Ji suteikia galimybę plačiai pagarsinti gerąsias naujienas, kurios kitaip liktų nepelnytai nutylėtos. Ji leidžia žmonėms padėkoti už jūsų suteiktą pagalbą, o visuomenei sužinoti apie jūsų mažus bet labai svarbius žygdarbius. Dėkoju jums už jūsų kasdienį darbą, tokį reikalingą mums visiems, už tai, kad esate Daugiau, Aukščiau, Labiau, nei reikalauja pareiga”, – sakė ministras apdovanojimams nominuotiems policijos pareigūnams.

“Už gebėjimą neviltį paversti viltimi” apdovanoti Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Magistralinių kelių priežiūros būrio vyresnieji patruliai Tomas Jagutis ir Kęstutis Jucius. Pareigūnai pagelbėjo pirmąją Naujųjų metų dieną į tėvo laidotuves skubėjusiam, tačiau dėl pradurtos mikroautobuso padangos galėjusiam nebesuspėti Latvijos piliečiui Narmundsui Lemaniui. T. Jagučiui ir K. Juciui įteiktos vidaus reikalų ministro padėkos ir Policijos departamento dovanos.

Už Žaltyčio ežere prieš porą savaičių skendusių mergaitės ir jaunos moters išgelbėjimą Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinių tyrimų skyriaus specialisto Žygimanto Gasčiausko šeimą apdovanojo net du ministrai – pareigūnui padėkos raštą įteikė ministras R. Palaitis, o jo žmonai – Marijampolės ligoninės Reabilitacijos ir intensyviosios pagalbos skyriaus slaugytojai Ingai Gasčiauskienei – sveikatos apsaugos ministras Raimundas Šukys. Padėkoti už išgelbėjimą į renginį atvyko ir mažoji Greta Kasparavičiūtė su mama – pareigūno šeimai jos skyrė gėlių ir nuoširdžiausius padėkos žodžius.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto II-ojo policijos komisariato Vilkpėdės nuovados apylinkės inspektorei Genei Markevičienei ministro R. Palaičio padėkos raštas ir kunigo Ričardo Doveikos dovana skirta nominacijoje “Už darbą širdimi”. Pareigūnė net ir laisvu nuo tarnybos metu ilgą laiką padėjo motinai ieškoti dingusio sūnaus. Už palaikymą, stiprinusį ir neleidusį užgesti vilčiai, G. Markevičienei į šventę atvyko padėkoti vaikino mama Raisa Kaidanovič.

Už neformalią pagalbą policijai ministro R. Palaičio taip pat buvo apdovanoti šventėje dalyvavę žurnalistai.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: