Atmintinė poilsiaujantiems prie jūros
(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Nors orai nelepina, pajūrio gelbėtojams nėra kada atsikvėpti. Ypač daug incidentų būna savaitgaliais ir švenčių dienomis. Prieš kelias dienas Giruliuose teko padėti dviem merginoms, kurios pateko į duobę ir negalėjo išplaukti į krantą, toks pat likimas ištiko dar du vyrus. Laimė, gelbėtojams pavyko nelaimėlius saugiai ištempti į krantą.

„Liepos šeštoji – buvo nedarbo diena, todėl ją sutikome pasirengą poilsiautojų antplūdžiui. Norime visus įspėti būti budriems ir atsargiems. Prieš eidami maudytis, poilsiautojai turi įvertinti situaciją ir savo jėgas“, – pasakojo Aleksandras Siakki, Klaipėdos skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos vyresnysis specialistas.

Klaipėdos gelbėtojų teigimu, pastaruoju metu gana neramu Giruliuose. Per pastarąsias kelias dienas į duobes pakliuvo keli žmonės, sugedus vandens motociklui, į krantą teko partempti ne tik juo plaukiojusį vyriškį, bet ir jo plaukiojančią transporto priemonę. Neseniai į pagalbą teko kviestis ir policijos pareigūnus, nes nuo alkoholio apsvaigę žmonės ėmė drumsti kitų poilsiautojų ramybę.

„Gelbėtojai kursų metu netgi mokomi, kaip elgtis su neblaiviais asmenimis, su jais kyla daugiausia problemų. Nors paplūdimio taisyklės draudžia vartoti alkoholį, tačiau dažnai poilsiautojai draudimų nepaiso. Tada kviečiami policijos pareigūnai, kurie gali nubausti už viešosios tvarkos pažeidimą.

Išgėręs žmogus neadekvačiai vertina situaciją, įkaušęs gali užmigti saulėje, gauti saulės smūgį. Dar pavojingiau, jeigu girtas žmogus maudosi jūroje – patirtis rodo, kad dažniausiai skęsta būtent neblaivūs vyrai“, – sakė Ineta Pačiauskaitė, Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro vadovė.

Atmintinė poilsiaujantiems prie jūros:

Nesimaudykite:

– apsvaigę nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų;

– esant raudonai vėliavai arba dideliam bangavimui;

– ilgiau nei 10–20 min.;

– sočiai pavalgę ar labai pavargę;

– sutemus.

Nepalikite:

– besimaudančių vaikų be priežiūros ir neleiskite jiems plaukioti ant pripučiamų čiužinių, žaislų;

– asmeninių daiktų be priežiūros.

Neplaukite:

– toliau ženklų, žyminčių maudymosi vietą;

– arti plaukančių laivų, motorinių valčių.

Nebriskite giliau juosmens į vandenį, jei nemokate plaukti.

Jeigu pavargote, sutraukė mėšlungis, pakliuvote į tėkmę, stenkitės ramiai įvertinti situaciją ir kvieskitės pagalbą. Ištiesta ranka daužykite vandenį, šaukdami atkreipkite dėmesį į save.

Jei pastebėjote skęstantįjį, nedelsdami kvieskite gelbėtojus ir atkreipkite kitų besimaudančiųjų dėmesį. Neplaukite prie jo, jei nesate įsitikinę, kad galėsite padėti. Išsigandęs, panikos apimtas žmogus daro begalę nereikalingų judesių ir dar labiau nusilpsta, todėl labai svarbu pavojaus akimirką elgtis šaltakraujiškai, tausoti jėgas.

Klausykite papildomų informacinių pranešimų iš gelbėjimo stočių.

Nelaimės Atveju kvieskite gelbėtojus ir skambinkite pagalbos telefonu 112.

Sveikatos apsaugos ministerijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: