Atpigo maisto produktai ir nealkoholiniai gėrimai
(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Lietuvos statistikos departamentas praneša, kad 2011 m. rugpjūčio mėn., palyginti su liepos mėn., vartojimo prekių ir paslaugų kainos sumažėjo 0,4 procento.

Bendrajam vartotojų kainų pokyčiui didžiausią įtaką turėjo atpigę maisto produktai ir nealkoholiniai gėrimai, drabužiai ir avalynė ir pabrangusios būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekės ir paslaugos.

Vartojimo prekių kainos 2011 m. rugpjūčio mėn., palyginti su liepos mėn., sumažėjo 0,6 procento, paslaugų kainos padidėjo 0,3 procento.
Didžiausią įtaką maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų mėnesiniam kainų pokyčiui turėjo 12,5 procento atpigusios daržovės ir bulvės, 4,8 – vaisiai ir uogos, 2,1 – mineraliniai vandenys, gaivieji gėrimai ir sultys, po 0,4 procento – duona ir grūdų produktai bei sviestas, aliejus ir riebalai ir 1,6 procento pabrangusi kava, arbatžolės, kakava, 0,6 procento – žuvys ir jų produktai.

Drabužių ir avalynės grupės kainų pokyčiui įtaką darė dėl sezoninių nuolaidų 4,1 procento sumažėjusios avalynės bei 1,8 procento – drabužių kainos.

Būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų kainų padidėjimą lėmė 2,6 procento pabrangusi šilumos energija, 1,1 procento – kietasis kuras ir 1,6 procento sumažėjusios būsto nuomos kainos.

2011 m. rugpjūčio mėn. (2011 m. rugpjūčio mėn., palyginti su 2010 m. rugpjūčio mėn.) metinė infliacija sudarė 4,4 procento. Metinį kainų pokytį lėmė pabrangę maisto produktai ir nealkoholiniai gėrimai, būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekės ir paslaugos, transporto prekės ir paslaugos ir atpigę drabužiai ir avalynė bei poilsio ir kultūros prekės ir paslaugos.

Vartojimo prekės per metus pabrango 5,5, paslaugos – 1,2 procento.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: