© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Australijos aukščiausios instancijos teismas trečiadienį pripažino egzistuojant trečią, “neapibrėžtą” lytį, kuri nėra nei vyriška, nei moteriška, ir aktyvistai sako, kad šis istorinis sprendimas padės užbaigti daug metų trunkančią diskriminaciją.

Aukštasis Teismas nusprendė, kad ne visi turėtų būti verčiami tapatintis su vyriška ar moteriška lytimi, kai tenka bendrauti su pareigūnais, ir nurodė, kad kai kurie žmonės galėtų teisėtai vadintis neutralios lyties žmonėmis.

“Aukštasis Teismas … pripažįsta, kad žmogus gali nebūti nei vyras, nei moteris, todėl leidžia registruoti žmogaus lytį kaip “neapibrėžtą”, – sakoma vienbalsiai priimtame sprendime.

Šiuo sprendimu baigėsi lyčių lygybės aktyvisto Norrie (Nori) ilga teisinė kova už Naujojo Pietų Velso įsako, kad lytys iš prigimties yra dvi, panaikinimą.

“Nepaprastai džiaugiuosi, – sakė šis Sidnėjuje gyvenantis aktyvistas. – Praėjo daug laiko nuo pradžios iki pabaigos, bet rezultatas puikus”.

“Galbūt žmonės dabar supras, kad yra daugiau galimybių nei vien binarinė. Tad nors žmogus gali būti vyras ar moteris, ne visi jo draugai gali būti tokie ir galbūt jis labiau galės su tuo sutikti”, – pridūrė šis 53 metų aktyvistas, kuris vartoja tik vieną vardą.

Jis gimė kaip vyras, o 1989 metais jam buvo atlikta lyties keitimo operacija, kad jis taptų moterimi.

Tačiau operacija neišsprendė šio Škotijoje gimusio aktyvisto dviprasmiškos padėties dėl lyties tapatybės, tad jis ėmė siekti pripažinimo naujai, netradicinei lyčiai.

Norrie vardas antraštėse visame pasaulyje sumirgėjo 2010 metų vasarį, kai Naujojo Pietų Velso gimimų, mirčių ir santuokų registravimo biuras sutiko, kad įrašuose apie šį asmenį būtų nurodyta, kad jis yra “neapibrėžtos lyties”.

Tačiau netrukus po to biuras atšaukė savo sprendimą nurodydamas, kad Norrie išduotas pažymėjimas negalioja ir buvo išduotas per klaidą. Tuo metu Norrie sakė, kad jautėsi tarsi “socialiai nužudytas”.

Tai išprovokavo virtinę apeliacijų, kurios baigėsi Naujojo Pietų Velso Apeliacinio teismo praėjusių metų sprendimu pripažinti Norrie neutralios lyties žmogumi. Trečiadienį Aukštasis Teismas šį sprendimą palaikė.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: