lsdp.lt archyvo nuotr.

Ūkio ministrė Birutė Vėsaitė teigia neketinanti atsistatydinti savo noru, nepaisant prezidentės pareiškimo, kad premjeras Algirdas Butkevičius turėtų ieškoti naujo kandidato į ūkio ministrus.

“Ne, keletą dienų dar turėčiau pabūti”, – BNS pirmadienį sakė B.Vėsaitė, paklausta ar neketina trauktis iš posto.

“Tada ir pamatysime. Laukiu koalicijos sprendimo. Nekaltumo prezumpcija dar galioja Lietuvoje”, – teigė ministrė.

Ji pabrėžė, jog liktų poste, jei ją palaikytų socialdemokratų partija ir kiti valdančiosios koalicijos partneriai.

Pirmadienį žurnalistams ministrė taip pat pareiškė, kad bendravimu su verslininkais pasireiškia jos “darbo stilius”, be to, ministrė piktinosi, kad D.Grybauskaitė į, jos vertinimu, korupcinius atvejus nereagavo anksčiau.

“O kur ji buvo, kai buvo vagiamos valstybės lėšos tuo metu? Kodėl ji tada nematė politinės korupcijos, ten yra reali korupcija. Kodėl ji nematė korupcijos prie ministro R.Žyliaus, kai buvo įsilaužiama į Viešųjų pirkimų tarnybos internetinę sistemą (…). Dirbau valstybei, jokių interesų neturiu, akcijų, verslo, dirbau nuoširdžiai Lietuvos labui, man labai keista, kad dabar visi gyvena kažkokioj baimėj kalbėti su verslininkais. Mano darbo stilius buvo kitoks. Mane verslo bendruomenė vertina puikiai”, – žurnalistams dėstė ji.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį pareiškė, kad premjeras, socialdemokratų pirmininkas A.Butkevičius turi ieškoti kito kandidato į ūkio ministro postą.

“Ūkio ministrės veiksmuose išryškėjo atviros politinės korupcijos požymiai. Tai gali pakenkti valstybės prestižui ir atbaidyti skaidrias investicijas. Todėl premjeras turėtų ieškoti naujo kandidato į ūkio ministrus”, – prezidentės poziciją BNS pirmadienį perdavė jos patarėja Daiva Ulbinaitė.

B.Vėsaitė su dviem patarėjomis praėjusią savaitę bendrovės “Arvi” užsakytu aštuonviečiu verslo klasės lėktuvu skrido į verslo forumą Kazachstano sostinėje Astanoje. Visų trijų bendra skrydžio kaina pirmyn ir atgal siekė 8100 litų, arba 2700 litų vienam asmeniui. Tačiau civilinės aviacijos specialistų duomenimis, užsakomasis skrydis verslo klasės lėktuvu į Astaną ir atgal gali kainuoti apie 100 tūkst. litų, vienam keleiviui kelionė gali kainuoti apie 13 tūkst. litų.

Dėl galimo ministrės interesų konflikto kreiptasi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją. Opozicija rengia interpeliacijos ministrei tekstą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: