Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka tikina, kad labai rimtai svarstomas klausimas dėl baltarusiškų krovinių tranzito per Klaipėdos uostą sumažinimo ir laipsniško jo perkėlimo į Rusijos uostus.

“Vilniaus diena” rašo, kad antradienį A.Lukašenka, Minske bendraudamas su grupe žurnalistų, tarp kurių buvo ir žiniasklaidos atstovų iš Lietuvos, tvirtino, jog dabar ekspertai skaičiuoja, kiek ekonomiškai pagrįstas galėtų būti bent trečdalio tranzito, keliaujančio per Baltijos šalių uostus, perkėlimas į Rusiją.

“Baltarusija svarsto galimybę diversifikuoti savo krovinių tranzito maršrutus. Į Rusijos uostus gali būti perorientuota maždaug 20 mln. tonų per metus. Dabar kaip tik svarstom tokią galimybę su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Nustatomi tarifai, rengiami uostai. O tada bus galima perkelti, pradžioje – 20 mln. tonų”, – sakė A.Lukašenka.

Anot jo, Baltarusija per Baltijos šalių uostus tranzitu gabename apie 60 mln. tonų per metus.

“Gabenam, duodam Baltijos šalims uždirbti. O jos balsuoja už sankcijų įvedimą Baltarusijai. Apie trečdalį savo biudžetų Lietuva ir Latvija formuoja iš ekonominio bendradarbiavimo su Baltarusija. Tai kam tada su mumis kariaujama? Tačiau aš pabrėžčiau, kad krovinių perorientavimo klausimas tikrai nepolitinis, o tiesiog pragmatiškas, ekonominis. Tai grynai praktinė problema. Mes norėtume savo krovinių tranzitą diversifikuoti, turėti daug ir įvairių krovinių gabenimo maršrutų – ir per Lietuvą, ir per Latviją, ir per Rusiją, ir per Ukrainą”, – teigė Baltarusijos prezidentas.

Jo teigimu, dėl krovinių tariamasi su ekspertais.

“Priimant galutinį sprendimą bus svarstoma grynai iš ekonominių paskatų. Politika prasidėtų tuomet, kai nepaisytume ekonominių sąlygų, o veiktume netgi kenkdami savo ekonomikai. Politika šiuo klausimu viena: jūs mūsų nesmaukite, nes mūsų jums dar prireiks. Ir mažiau šokite pagal Briuselio dūdelę. Esate lygiateisiai ES nariai, todėl turite teisę reikalauti nepažeisti jūsų interesų”, – teigė A.Lukašenka.

Rekomenduojame

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: