(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Kovo 26 – balandžio 1 dienomis, į darbo biržas, norėdami užsiregistruoti, kreipėsi gerokai daugiau šalies gyventojų. Darbo rinkos analitikų nuomone, registraciją darbo biržoje lėmė ne darbuotojų atleidimai, o plačiai paviešinta informacija apie privalomąjį sveikatos draudimą. Tai paskatino ilgesnį laiką nedirbusiuosius pasirūpinti valstybės teikiamomis garantijomis darbo biržoje registruotiems asmenims.

Įdarbinimo ir laisvų vietų registravimo rodikliai išliko aukšti. Per nagrinėjamą savaitę padėta įsidarbinti 2608 asmenims – vidutiniškai 522 bedarbiams per dieną (praeitą savaitę – 492). Į aktyvios darbo rinkos politikos priemones nusiųsti 783 bedarbiai.

Darbdaviai per savaitę registravo 1630 laisvų darbo vietų – vidutiniškai 326 per dieną (praeitą savaitę – 285).

Teritorinės darbo biržos paskutiniąją savaitę registravo 41,4 proc. daugiau bedarbių nei praeitą. Iš 3603 įregistruotų bedarbių 1860 turi ilgesnę kaip 2 metų darbo pertrauką, o tik apie ketvirtadalis atleisti iš darbo per paskutiniuosius šešis mėnesius. Bedarbių dalis nuo darbingo amžiaus gyventojų per savaitę padidėjo 0,19 proc. punkto ir balandžio 1 d. buvo 14,25 proc. registruotas nedarbas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: