Benediktas Vanagas (c) Vanagas Racing archyvo nuotr.

Rugsėjo vienuoliktoji diena „Silk Way 2009“ maratone buvo ypač sėkminga Benedikto Vanago ir Sauliaus Jurgelėno ekipažui, kurie 345 kilometrų ilgio ruože finišavo iškart po tokių pasaulinio lygmens žvaigždžių kaip: Nasseras Al-Attiyah, Carlosas Sainzas, Markas Milleris bei Ginielis De Villiersas, iš kurių visi atstovauja favoritams – gamyklinei „Volkswagen“ ekipai.

B.Vanagas minėjo, kad pagrindinis dienos tikslas buvo ne maksimalus greitis, o stabilumas. Tai buvo ypatingai svarbu maždaug 50 kilometrų ilgio atkarpoje, ėjusioje kopomis, kurioje ėmė kaisti automobilio variklis. Ruože pavyko išvengti klaidų, todėl rezultatas šįkart – aukščiausias per visą maratoną, pakylėjęs lietuvius iki aštuntosios vietos automobilių įskaitoje. Šiandien ekipažui nerimą pradėjo kelti neįprasti garsai transmisijoje, todėl panašu, kad gali tekti keisti priekinį „OSCar“ automobilio reduktorių.

Tarp kitų mūsų šalies ekipažų, Antano Juknevičiaus ir Andrejaus Stepanovo ekipažas su „Bowler“ šiandienos ruože finišavo penkiolikti, o bendrojoje įskaitoje jie išlieka tryliktoje vietoje. Džiugu, kad didesnių techninių nesklandumų išvengė Arūnas ir Aurimas Lekavičiai, šiandien buvę 27-ti.

Rugsėjo 11-ąją visi keturi „Volkswagen“ pilotai finišavo tokiose pačiose pozicijose, kurias jie užima ir bendrojoje „Silk Way 2009“ įskaitoje. B.Vanagui ir S.Jurgelėnui aplenkus ruso Aleksejaus Berkuto ekipažą, ne per toliausiai priekyje yra latvis Maris Saukanas su kiek naujesnio modelio „OSCar“ automobiliu.

Lyderių rikiuotė tarp automobilių po septintojo greičio ruožo yra tokia:
1. N.Al-Attiyah (Kataras) – „Volkswagen“
2. C.Sainzas (Ispanija) – „Volkswagen“ + 4 min. 56 sek.
3. M.Mileris (JAV) – „Volkswagen“ + 22 min. 03 sek.
4. G.De Villiersas (PAR) – „Volkswagen“ + 28 min. 44 sek.
5. R.Misikovas (Rusija) – „Nissan“ + 4 val. 13 min. 06 sek.
6. I.Kuznecovas (Rusija) – „Mitsubishi“ + 4 val. 49 min. 20 sek.
7. M.Saukanas (Latvija) – „OSCar“ + 5 val. 25 min. 32 sek.
8. B.Vanagas (Lietuva) – „OSCar“ + 5 val. 45 min. 46 sek.
9. A.Berkutas (Rusija) – „Mitsubishi“ + 5 val. 48 min. 59 sek.
10. R.Heymannas (Izraelis) – „Mitsubishi“ + 7 val. 23 min. 21 sek.

13. A.Juknevičius (Lietuva) – „Bowler“ + 10 val. 08 min. 49 sek.

31. A.Lekavičius (Lietuva) – „Mitsubishi“ + 67 val. 53 min. 40 sek.

Sunkvežimių įskaitoje vienvaldžiu lyderiu yra rusas Firdausas Kabirovas su „Kamaz“, daugiau nei 52 minutėmis pirmaujantis prieš Gerardą De Rooy, vairuojantį „Iveco“. Į trečiąją vietą pakilo čekas Alesas Lopraisas („Tatra“), o ketvirtas važiuoja Eduardas Nikolajevas su „Kamaz“. Iki tol trečioje pozicijoje buvęs Ilgizaras Mardejevas šiandien finišavo tik septintas ir prarado dvi pozicijas – šiuo metu jo ekipažas yra penktas.

Rugsėjo 12-ąją dieną „Silk Way 2009“ maratone laukia priešpaskutinė diena, kurios metu ekipažai varžysis Karakumų dykumoje, Turkmėnistane. Maratonas finišuos rugsėjo 13 dieną Ašgabato mieste (Turkmėnistanas).

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: