(c) wikimedia commons archyvo nuotr.

Kauno miesto merą Andrių Kupčinską nustebino žinia, kad Generalinė prokuratūra nusprendė vėl pradėti ikiteisminį tyrimą dėl esą galimo piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo tarybos posėdžio metu balsuojant dėl dviejų Kauno ligoninių sujungimo.

Kauno apygardos prokuratūra birželį buvo priėmusi sprendimą ikiteisminio tyrimo nepradėti, nes nenustatė nusikalstamų veikų. Tačiau dabar Generalinė prokuratūra iš naujo tirs tą pačią istoriją.

„Norisi tikėti, kad tyrimas bus atliktas nevienpusiškai. Dar linkėčiau atlikti tyrimą ne tik dėl šio vieno ligoninių sujungimo epizodo, bet imtis šio klausimo iš esmės. Atrodo, kad užjudinome rimtą klaną vietos sveikatos sistemoje. Iki šiol bandoma trukdyti ligoninių sujungimui. Šis procesas smarkiai politizuojamas, nors savivaldybės Taryba priėmė sprendimą, laikydamasi LR Vyriausybės nutarimo reikalavimų. Įtariu tik suinteresuotų grupių bandymą stabdyti procesą nesirenkant priemonių ir naudojant visus įmanomus teisinius būdus. Atrodo, kad su kolega teks vėl įrodinėti, kad nesame kupranugariai“, – sakė A. Kupčinskas.

Meras užsiminė, jog greičiausiai teks kreiptis į teisėsaugos institucijas dėl pripažinimo nukentėjusiu, kadangi tokiais veiksmais žeminamas savivaldybės institucijos vardas ir tai daroma neatsitiktinai artėjant savivaldos rinkimams.

Prokurorai ketina iš naujo aiškintis, kaip balandį vykusio Kauno miesto tarybos posėdžio metu Tarybos narys Gediminas Žukauskas balsavo svarstant Kauno 2-osios klinikinės ligoninės ir Kauno Raudonojo Kryžiaus ligoninės sujungimo klausimą.

Pats G.Žukauskas ne kartą užtikrino, jog balsavo už įstaigų sujungimą, taip užfiksavo ir posėdžiui pirmininkavęs meras bei kolegos. Tačiau posėdį stebėjusieji Kauno 2-osios klinikinės ligoninės atstovai bando įrodyti atvirkščiai, pasitelkdami advokatus ir antstolius.

Liepos mėnesį Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorių Vygantą Gudėną pasiekė Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo neskundžiama nutartis. Ja patenkintas savivaldybės prašymas dėl laikinųjų apsaugos priemonių atmetimo. Jos buvo taikytos, kad nebūtų vykdomas Tarybos sprendimas sujungti dvi ligonines. Laikinosios apsaugos priemonės pritaikytos Kauno apygardos teismo, kuriam skundą pateikė Kauno 2-oji klinikinė ligoninė, nutartimi.

Anot Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo kolegijos, pareiškėjas nurodė, kad nepritaikius reikalavimo užtikrinimo priemonių turės būti atleisti iš darbo ligoninių darbuotojai. Tačiau Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus V. Gudėno balandžio 22 d. įsakymu patvirtintose Raudonojo Kryžiaus ir 2-osios klinikinių ligoninių reorganizavimo sąlygose yra nurodyta, kad reorganizavus šias viešąsias įstaigas abiejų darbuotojų darbo santykiai tęsiasi po reorganizavimo veiklą vykdysiančioje naujoje viešojoje įstaigoje – Kauno klinikinėje ligoninėje.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: