(c) Žalgiris.lt archyvo nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai šeštadienio vakarą po atkaklios kovos įveikė Estijos Tartu „Rock“ komandą (73:68) bei iškovojo jau devintąją pergalę Baltijos krepšinio lygoje (BBL). Tai žalgiriečiams leido išsaugoti pirmąją poziciją turnyrinėje lentelėje.

Mačui šį kartą nebuvo registruoti gynėjai Marcusas Brownas bei Šarūnas Vasiliauskas. Susitikimą žalgiriečiai pradėjo vangiai – atakoms trūko aštrumo, o gynyboje buvo klystama dažniau nei reikėtų. Po Janaro Taltso penktojo taško iš eilės „Rock“ pirmavo 5:2, tuo tarpu įpusėjus kėliniui po varžovų dėjimo kauniečių deficitas buvo jau 8 taškai (2:10). Savo veiksmus aikštelės šeimininkai suaktyvino antroje ketvirčio pusėje, kai po Martyno Pociaus inicijuoto spurto 8:0 išlygino rezultatą (10:10). Nepaisant to, prabėgus vos minutei estai vėl nutolo (15:10). Tik šį kartą „Žalgirio“ atsakas buvo įspūdingesnis: Dainius Šalenga pelnė devintąjį tašką iš eilės, Povilas Čukinas du kartus taikliai metė iš vidutinio nuotolio, o rezultatas švieslentėje jau nuteikiantis optimistiškai – 21:15. Nors paskutinę ataką „Rock“ užbaigė tiksliais baudų metimais, po pirmųjų dešimties minučių pirmavo „Žalgiris“ – 21:17.

Estų dvitaškiu startavo antrasis ketvirtis (19:21), tačiau Mantas Kalnietis pataikė iš toli, D.Šalenga bei A.Juškevičius pridėjo po dvitaškį, o „Žalgiris“ kiek nutolo – 28:21. Tokia įvykiu eiga akivaizdžiai nepatiko „Rock“ trenerių štabui, kuris netruko paprašyti minutės pertraukėles. Po jos lyderio vaidmens svečių gretose ėmėsi anksčiau Rygos „Barons“ marškinėlius vilkėjęs legionierius Todas Abernethy. Jam pelnius 7 taškus iš eilės „Rock“ vėl grėsmingai priartėjo – 28:30. Nors Mirza Begičius sumetė baudas (32:28), J.Talto tolimas šūvis privertė minutės atokvėpio prašyti jau „Žalgirio“ strategą Gintarą Krapiką (32:31). Pokalbiui su auklėtiniais minutės G.Krapikui tikriausiai pakako, nes žalgiriečiai vėl pradėjo darbuotis žymiai agresyviau ir tiksliau bei po M.Pociaus baudų metimų ir Artūro Milaknio tritaškio vėl nutolo – 39:33. Savo antrąjį tolimą metimą realizavus M.Kalniečiui komandas skyrė beveik dviženklis skirtumas (44:35), tačiau nuo paskutinio „Rock“ išpuolio kauniečiams apsiginti nepavyko – 44:38.

Rungtynių scenarijus liko nepakitęs ir po didžiosios pertraukos. Į kiekvieną taiklią svečių ataką žalgiriečiai atsakydavo tuo pačiu, taip sužaidus tris minutes trečiajame ketvirtyje po Traviso Watsono pirmųjų taškų „Žalgiris“ pirmavo rezultatu 46:41. Vienu metu estai priartėjo iki minimumo (46:47), tačiau M.Pocius ir Tadas Klimavičius tiksliai užbaigė atakas bei persvarą kiek padidino (51:48), o iš viršaus įdėjus P.Čukinui „Žalgiris“ susigražino penkių taškų pranašumą – 54:49. Deja, paskutinę kėlinio minutę žalgiriečiams puolime pasižymėti nepavyko, tuo tarpu „Rock“ pataikė dvitaškį ir prieš lemiamas dešimt minučių buvo išsaugoję viltis pakovoti dėl pergalės – 51:54.

Labai nervingai ir banguotai susiklostė lemiamos rungtynių atkarpos pradžia. Per pirmas keturias ketvirčio minutes komandos pelnė vos po du taškus, o „Žalgiris“ liko be penktąją pražangą užsidirbusio vidurio puolėjo P.Čukino. Įpusėjus kėliniui labai svarbų tolimą metimą pataikė „Žalgirio“ kapitonas D.Šalenga, po ilgesnės pertraukos padidindamas persvarą iki penkių taškų (60:55) bei pakeldamas nuotaiką susirinkusiems aistruoliams. Vis tik kauniečiams džiaugtis teko neilgai, per dvi kitas minutes krepšys vėl buvo lyg užrištas, o estai priartėjo iki minimumo – 59:60. Po dar vienos G.Krapiko paprašytos minutės pertraukėlės „Žalgiris“ pakilo į lemiamą šturmą – D.Šalenga sumetė baudas, T.Watsonas pats atkovojo kamuolį ir pataikė iš po krepšio, tuo tarpu skirtumas vėl šoktelėjo (64:59). Nepaisant to, gynyboje ir toliau nesisekė (64:60), maža to, dėl penkių pražangų ant suoliuko teko atsisėsti T.Watsonui. Atmosfera halėje akivaizdžiai pagerėjo prasidėjus paskutinei pagrindinio laiko minutei, kai M.Kalnietis veržėsi link krepšio, išprovokavo pražangą ir sumetė baudas (67:60). Estai rankų nuleisti nesiruošė ir skirtumą sumažino (64:67), tačiau šaltakraujiškai realizuoti M.Kalniečio ir M.Pociaus baudų metimai galutinai padėjo tašką susitikime bei leido „Žalgiriui“ iškovoti jau devintąją pergalę Baltijos krepšinio lygoje. Galutinis rezultatas – 73:68.

„Žalgiris“: D.Šalenga 20, M.Pocius 19, M.Kalnietis 10, P.Čukinas 6, T.Watsonas 5 (10 atk. kam.), T.Klimavičius 4 (5 atk. kam.), M.Begičius 4 (4 atk.kam.), A.Milaknis 3, A.Juškevičius 2.

„Rock”: J.Taltsas 20 (6 atk.kam.), S.Morrisonas 14 (6 atk. kam.), T.Abernethy 12 (8 atk. kam., 6 rez. perd.).