© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Britų kultūros gigantas Davidas Bowie (Deividas Bouvis) trečiadienį tapo seniausiu “Brit Award” laureatu, bet pagrindinis dėmesys per ceremoniją teko į istoriją patekusiems rokeriams “Arctic Monkeys”, kurie gavo du pagrindinius vakaro apdovanojimus.

67 metų D.Bowie nedalyvavo ceremonijoje Londono arenoje “O2”, per kurią buvo paskelbtas geriausio britų solisto apdovanojimo laimėtoju, bet atsiuntė žinutę, kurią perskaitė supermanekenė Kate Moss (Keit Mos). Tai pirmasis jo “Brit Award” nuo 1984 metų.

“Esu visiškai patenkintas turėdamas “Brit” už buvimą geriausiu vyru, bet esu, ar ne, Kate?” – jo vardu paskelbė manekenė.

“Manau, kad tai puikus būdas užbaigti dieną. Labai, labai jums ačiū ir Škotija lieka su mumis”, – pridūrė jis, turėdamas omenyje rugsėjį įvyksiantį Škotijos referendumą dėl nepriklausomybės.

D.Bowie, kuris pernai netikėtai sugrįžo su albumu “The Next Day”, aplenkė velsiečių dainininką Tomą Jonesą (Tomą Džounsą), kuris 2003-iaisiais garbės apdovanojimą už indėlį į muziką gavo būdamas 62-ejų.

“Oasis” gitaristas Noelis Gallagheris (Noelis Galageris), kuris padėjo įteikti apdovanojimą, pajuokavo dėl D.Bowie nedalyvavimo: “Jūs, bepročiai, (juk) negalvojote, kad jis iš tikrųjų bus čia. Davidas Bowie tam per daug kietas”.

Tačiau didžiausia vakaro garbė atiteko ketvertukui “Arctic Monkeys”, kuris tapo pirmąja grupe, trečią kartą laimėjusia geriausio albumo ir geriausios britų grupės apdovanojimus.

Ši nepriklausomo roko grupė į sceną įsiveržė 2005 metais, su debiutiniu singlu “I Bet You Look Good on the Dancefloor”, o vėliau išplėtojo “sunkesnį” aspektą, kaip pademonstravo kritikų išgirtas penktasis albumas “AM”.

“Jo, tas rokenrolas – atrodo, kad jis kartais miršta, bet jis niekada nemirs”, – atsiimdamas apdovanojimą sakė grupės lyderis Alexas Turneris (Aleksas Terneris).

Kalbėdamas užkulisiuose jis pridūrė: “Jausmas nuostabus. Nuostabu gauti tą pripažinimą (tokį) vakarą, kai pagerbiama britų muzika”.

Grupė pradėjo vakarą “gyvai” atlikusi “R U Mine?”, o paskui į sceną užlipo JAV popmuzikos “karališkasis asmuo” Prince’as (Princas), įteikti dainininkei Ellie Goulding (Eli Gulding) britų solistės apdovanojimo.

Smulkaus sudėjimo “Purple Rain” žvaigždė, kuri šiuo metu gastroliuoja Jungtinėje Karalystėje, padėkojo Londonui, privertusiam pasijusti “ekstra ypatingai mylimam”, ir pridūrė, kad tai buvo “nuostabu”. Tada jis papozavo autoportretui su vakaro vedėju Jamesu Cordenu (Džeimsu Kordenu).

“DAFT PUNK” PASISEKĖ

Geriausios tarptautinės solistės kategorijoje šoką sukėlė paauglės iš Naujosios Zelandijos Lorde (Lord) pergalė prieš Lady Gagą (Leidi Gagą), o Bruno Marsas (Brunas Marsas) gavo geriausio tarptautinio solisto apdovanojimą.

Paauglių dievukai “One Direction” pelnė geriausio vaizdo klipo apdovanojimą – už savo singlą “Best Song Ever”. Anksčiau grupės nariai, žengdami raudonuoju kilimu, dalijo autografus gerbėjų ordoms.

Tai pirmas kartas, kai geriausio vaizdo klipo apdovanojimo laureatą išrinko socialinės žiniasklaidos vartotojai. Gerbėjai iš viso pasaulio galėjo balsuoti ” YouTube” – taip buvo bandoma sustiprinti tarptautinį statusą.

Anksčiau grupė pelnė didžiausių pasaulio britų atlikėjų apdovanojimą, bet į sceną atsiimti prizo turėjo eiti be savo nario Harry Styleso (Hario Stailso), kuris vėliau sakė, kad tuo metu buvo nuėjęs į tualetą.

Soulo deivė Beyonce (Bejonsė) atliko pasaulinį hitą “XO”, o paskui kita JAV superžvaigždė, Katy Perry (Keri Peti), įteikė geriausio britų singlo apdovanojimą elektromuzikos kvartetui “Rudimental”.

JAV žvaigždė Pharrellas Williamsas (Farelas Viljamsas) ir legendinis popdainų kūrėjas Nile’as Rodgersas (Nailas Rodžersas) užbaigė vakarą atilkdami popuri, į kurį buvo įtrauktas ir jų bendras su “Daft Punk” hitas “Get Lucky”.

Paslaptingasis prancūzų duetas anksčiau buvo paskelbtas geriausia tarptautine grupe.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: