(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Sekmadienį prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ bus paminėta Pasaulinė diabeto diena. Jos metu visiems norintiems bus matuojamas gliukozės kiekis kraujyje ir arterinis kraujo spaudimas, susirinkusius linksmins „Vaikų dainos teatras“. Akciją organizuoja Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Studentų mokslinės draugijos endokrinologijos būrelis.

Nuo 1991 metų Pasaulinė diabeto diena minima kasmet, lapkričio 14-ąją. Jau kelerius metus renginiai, skirti šiai dienai, vyksta ir Lietuvoje. „Šia švietėjiška akcija norime atkreipti visuomenės dėmesį į ligą ir supažindinti su pagrindiniais jos požymiais. Akcijos metu visi norintys galės pasimatuoti arterinį kraujo spaudimą ir gliukozės kiekį kapiliariniame kraujyje – pagal šiuos rezultatus galima nustatyti ligos vystymosi pradžią“, – pasakojo viena iš renginio organizatorių Ernesta Puidokaitė. Būsima medikė pastebėjo, jog situacija Lietuvoje nelabai skiriasi nuo kitų šalių tendencijų, ir kasmet diagnozuojama vis daugiau šios ligos atvejų.

Prognozuojama, kad 2025 m. pasaulyje diabetu sirgs daugiau nei 238 mln. žmonių. Lietuvoje ši liga diagnozuota apie 3 proc. gyventojų. Nemaža dalis sergančių nejaučia pirmųjų simptomų ir net neįtaria sergą šia liga, todėl dažnai ji nustatoma pavėluotai. „Diabetas – grėsminga mūsų amžiaus liga, tad švietimas yra būtina ligos prevencijos priemonė“, – kalbėjo E. Puidokaitė.

Sekmadienį „Megos“ lankytojai galės išsiųsti palinkėjimą diabetu sergančiam vaikui, apžiūrėti ekspoziciją diabeto tema. Lietuvos slaugytojų diabetologų asociacijos gydytojai besidomintiems daugiau papasakos apie šią ligą, atsakys į iškilusius klausimus. Tądien plevėsuos vėliava su mėlynu ratu – Pasaulinės diabeto dienos simbolis, reiškiantis vienybę, gyvybę ir sveikatą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: