© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Buvęs JAV krepšinio žvaigždė Dennisas Rodmanas (Denisas Rodmanas) pirmadienį išvyko į Pchenjaną su grupe buvusių NBA žaidėjų, sakydamas, kad neketina kalbėti apie represijas Šiaurės Korėjoje, nes tos šalies lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas) yra jo mylimas draugas.

Ekscentriškas buvęs Čikagos “Bulls” komandos žaidėjas vadovauja grupei, kurioje taip pat yra buvę NBA “Visų žvaigždžių” komandos nariai Kenny Andersonas (Kenis Andersonas), Cliffas Robinsonas (Klifas Robinsonas) ir Vinas Bakeris (Vinas Beikeris). Jie ketina surengti parodomąjį žaidimą prieš Šiaurės Korėjos krepšininkus, kuris vyks trečiadienį, minint Kim Jong Uno gimtadienį.

D.Rodmanas sakė žurnalistams Pekino oro uoste, jog tikisi, kad šios rungtynės “atvers duris” ir leis “pakalbėti apie tam tikrus dalykus”.

“Tačiau neketinu ten sėdėti ir kalbėti: “Vaikinai, jūs elgiatės klaidingai. Taip daryti negalima. Visų pirma jis (Kin Jong Unas) yra mano draugas … ir aš jį myliu”, – aiškino D.Rodmanas, savo komentarus “papuošdamas” necenzūriniais žodžiais.

Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika yra vienpartinė komunistinė valstybė, kuriai Kimų dinastija vadovauja nuo pat jos įkūrimo.

Šią šalį anksčiau ne kartą buvo ištikęs badas, tačiau Pchenjanas nuolat grasina karu Pietų Korėjai ir JAV, taip pat yra kaltinamas žmogaus teisių pažeidimais.

Gausiai išsitatuiravęs D.Rodmanas užmezgė neįtikėtinus ryšius su Šiaurės Korėjos lyderiu po savo pirmosios kelionės į tą šalį pernai vasarį, kai jis paskelbė Kim Jong Uną “draugu visam gyvenimui”.

D.Rodmano organizuojamose parodomosiose rungtynėse taip pat dalyvaus buvę NBA žaidėjai Dougas Christie (Dagas Kristis), Craigas Hodgesas (Kreigas Hodžesas) ir Charlesas D.Smithas (Čarlzas D.Smitas).

Šveicarijoje išsilavinimą įgijęs jaunasis Kim Jong Unas, kaip skelbiama, yra didelis krepšinio, o ypač Čikagos “Bulls” komandos gerbėjas. Žaisdamas toje komandoje kartu su krepšinio legenda Michaelu Jordanu (Maiklu Džordanu), D.Rodmanas atliko svarbų vaidmenį, kai “Bulls” iškovojo tris NBA čempionų titulus 10-ame dešimtmetyje.

D.Rodmanas, išvykęs į Pchenjaną jau ketvirtąjį kartą, paskutinį kartą Šiaurės Korėjoje lankėsi prieš Kalėdas. Per tą viešnagę jis treniravo Šiaurės Korėjos krepšininkams.

Praeitą mėnesį Kim Jong Unas nurodė įvykdyti egzekuciją savo dėdei ir buvusiam mentoriui Jang Song Thaekui (Čan Son Tekui).

“Nesirūpinu dėl jo dėdės”, – D.Rodmanas sakė Pekine, atsakydamas į klausimus apie tą Šiaurės Korėjos lyderio žingsnį.

D.Rodmanas nuolat atsiriboja nuo politinių įvykių toje šalyje.

Sportininkas, dar žinomas “Kirmino” (The Worm) pravarde, yra vienas iš nedaugelio vakariečių, turėjusių galimybę susipažinti su Kim Jon Unu, perėmusiu valdžią po jo tėvo Kim Jong Ilo (Kim Čen Iro) mirties.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 

Sponsored video

Taip pat skaitykite: