(c) stock.xchng archyvo nuotr.

Lėktuvai kartais krenta. Per paskutiniuosius 10 metų per lėktuvų avarijas (be karinių ir sportinių) žuvo virš 5000 žmonių. Žuvo ir politikai, žuvo ir mokytojai, žuvo mūrininkai ir santechnikai, teisuoliai ir nusikaltėliai. Ir net vienas valstybės vadovas Makedonijos prezidentas Borisas Traikovskis. Neabejotinai bet kokia katastrofa aviacijoje tai pirmiausia žmogiškoji tragedija Taip pat kaip karas, stichinė nelaimė ar teroro išpuolis.

Laikiausi, laikausi ir laikysiuos nuostatos, kad žmogaus gyvybė yra absoliuti vertybė kurios praradimas ypač tragiškos nelaimės metu yra neatitaisoma blogybė. Tačiau kartais tokio skaudaus įvykio akivaizdoje verta pasižiūrėti į tai kas įvyko ir vyksta šiek tiek kitu kampu. O kad tai būtų daryti šiek tiek paprasčiau tai pateiksiu dar kelis skaičius:
Per Bosnijos karą žuvo – 110 000- 200 000
Per karą Irake jau žuvo virš 120 000 civilių
Per didžiausią paskutinio XX a. dešimtmečio nusikaltimą žmonijai 1994 m. genocidą Ruandoje nuo 800 000 iki 1 000 000 nekaltų žmonių
O kur dar Afganistano okupacija , Kosovas ir kiti išorinių jėgų inspiruoti konfliktai, o kur dar jau pusšmtį metų trunkantis Artimųjų Rytų konfliktas? Aš jau nekalbu apie tokias „smulkmenas“ kaip po NATO demokratizatorių bombomis žuvę puspenkto tūkstančio taikių serbų.

Nenoriu būti apkaltintas politikavimu nes šio teksto mintis yra ne priminti jums apie nusikalstamą neutralumą (Ruandos atveju) ar tiesiogiai pasaulio galingųjų remtus ar pradėtus nusikalstamus karus (Bosnija, Irakas, Afganistanas, Kosovas ir t.t.) o pabandyti atsakyti ar XXI a. pradžioje mes gyvename mastome ir elgiamės kitaip nei viduramžiais? Beje ar pamenate nors viena Lietuvos pareiškimą bent jau aiškiai smerkianti aukščiau minėtų įvykių kaltininkus? Aš nebe…Na tiek to grįžkime prie gūdžių viduramžių.

Kaimyninės valstybės karalius žuvo. Na ne tai kad tas kaimynas labai mielas buvo, o jei dar tiksliau tai tik prieš dvi dienas musu bajorai jam antausi skėlė tačiau čia gi karalius. Tad reikia ir liūdną veidelį nutaisyti ir prie altoriaus patrypčioti ir įtempus atmintį prisiminti kad kažkada teko ir ranka paspausti ir gal rasta per talką kartu nešti…..tfu….kokį rastą, tai gi visai kita istorija. O kaip kitaip jei taip įprastą , o kaip kitaip jei žmogaus kainą vertinama pagal aiškų kainyną, kur vienas žuvęs karalius ar jo svitos narys kainuoja 8333 kartus brangiau nei nužudytas Ruandoje.

Tai ką matome šiandien tai tik pradžia to ką netrūkus išgirsime bus ir kalbu ir „beribio gedulo“ įrodymo paieškų po pustuštes bažnyčias (šiandien jau mačiau per žinias kaip ieškodami gedinčių žurnalistai terado pora lenkų turistų) bus ir beveik protingų ilgų kalbų ir bus tokių pat ilgų ir kvailų kalbų. Tačiau ar tikrai mes turime paklusti matematikai pagal kurią turime gedėti dėl vienos VIP aukos kai kasdien nemaža dalimi dėl tos pačios VIP aukos kaltės „krenta lėktuvai“ bent dviejuose pasaulio kraštuose?

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: