(c) Zalgiris.lt archyvo nuotr.

Krepšininkas Dainius Šalenga, ne vienerius metus atstovavęs legendinei Kauno krepšinio komandai, pusę metų negalės žaisti oficialiose varžybose. Tokį verdiktą paskelbė Tarptautinės krepšinio federacijos drausmės komitetas, išklausęs krepšininko pasiaiškinimus apie draudžiamo preparato metilheksanamino patekimą į jo organizmą.

Dainiui Šalengai pavyko išvengti griežčiausios numatytos bausmės – dviejų metų diskvalifikacijos. Krepšininkas paaiškino, jog draudžiamo preparato kapsulė į jo buteliuką pateko per klaidą, sumaišius kelių rūšių kapsules. Ilgametis “Žalgirio” žaidėjas taip pat teigė, jog maisto papildus gavo kaip dovaną iš draugo dar 2009 metais. Pasak krepšininko, jie atkeliavo iš Amerikos, o komandos gydytojai leido juos naudoti.

“Žalgirio” bei kitų klubų pasiūlymus krepšininkas galės priimti dar vasaros pradžioje, tačiau į aikštelę išbėgs ne anksčiau kaip liepos 6-ąją, kai baigsis diskvalifikacijos laikas. Jis pradėtas skaičiuoti nuo to momento, kai buvo įtarta, jog D. Šalenga vartojo draudžiamus preparatus. Šiuo metu krepšininkas treniruojasi Lietuvoje, Vilniaus “Sakalų” ekipoje.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: