Kaunas.lt archyvo nuotr.

Gamtos apsuptyje esantis Dainų slėnis pagaliau grįžta į miesto rankas. Paskutinį žodį šioje istorijoje tarė Kauno miesto taryba, pritarusi sprendimui dėl privačiai bendrovei priklausančių Dainų slėnio statinių perdavimo savivaldybės nuosavybėn.

Kuomet bendrovė „Vytauto parkas”, nuosavybės teise valdžiusi asfaltuotą estrados aikštelę, betoninį taką, tribūnas su suoliukais ir betono laiptus, šiuos statinius užregistravo Nekilnojamojo turto registre, buvo iškilusi rimta grėsmė, kad istorinė miesto vieta bus sunaikinta.

„Verslininkams buvo atsiradusi galimybė formuoti žemės sklypus prie nuosavybės teise valdomų statinių, juos privatizuoti, keisti paskirtį, vykdyti statybas ir ignoruoti visuomenės poreikius. Tuomet Kauno miesto savivaldybė inicijavo, kad šis žemės sklypas būtų paimtas visuomenės reikmėms”, – apie savivaldybės žingsnius pasakojo Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Dainius Ratkelis.

„Tik taip buvo galima apginti viešąjį interesą ir užkirsti kelią visiems kauniečiams svarbios vietos sunaikinimui”, – pabrėžė miesto meras Andrius Kupčinskas.

Galiausiai neturėdama kito pasirinkimo, bendrovė „Vytauto parkas” Kauno miesto savivaldybei pasiūlė kaip paramą perduoti jai priklausančius Dainų slėnio statinius.

„Dainų slėnis istoriškai visada tarnavo visuomeninėms ir kultūros reikmėms. Vertiname, kad savininkai irgi tai suprato bei apsisprendė labdaros paramos pagrindais grąžinti miestui šį Ąžuolyno kampelį. Neabejoju, kad savivaldybė tinkamai rūpinsis šia unikalia paveldo vieta ir sieks pritraukti Europos Sąjungos fondų lėšų jos tvarkymui”, – teigė meras A. Kupčinskas.

Pabaigus turto perdavimo procedūras, Kauno miesto savivaldybei priklausys ne tik žemės sklypas, bet ir čia esantys statiniai. Nebūdama jų šeimininke, Kauno miesto savivaldybė neturėjo teisės jų remontuoti.

Pasak D. Ratkelio, perėmus turtą kitų metų biudžete būtų galima numatyti lėšų tvarkyti statinius ir vasaros metu rengti ne tik tradicinę Dainų ir šokių šventę. Tikimasi, kad Dainų slėnyje ateityje vyks daug įvairių renginių, galinčių pritraukti gausų būrį kauniečių ir miesto svečių.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: