(c) kaunozinios.lt archyvo nuotr.

Šalies senų daugiabučių namų modernizavimui skatinti skirtas 15 mln. litų vertės projektas bus finansuojamas iš ES Sanglaudos fondo 2007-2013 m. lėšų. Tai numato Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros, administruojančios ES paramą, ir Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros, kuri įgyvendina Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą, praėjusią savaitę pasirašyta sutartis.

Pradėjus vykdyti šią programą pagal naują finansavimo modelį daugiabučių namų savininkų bendrijoms, jungtinės veiklos sutarties pagrindu veikiantiems administratoriams, savivaldybių paskirtiems bendrojo naudojimo objektų administratoriams ir būsto savininkams reikia papildomos informacijos, mokymų, kaip rengti ir įgyvendinti daugiabučių namų atnaujinimo projektus, ir pan.

Minėtojo projekto metu, pasak Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros direktoriaus Valiaus Serbentos, būsto savininkams bus teikiamos konsultacijos modernizavimo klausimais, būsto sektoriaus dalyviams organizuojami seminarai ir mokymai, vykdoma platesnė visuomenės švietimo kampanija. Taip pat bus rengiami tipiniai daugiabučių namų modernizavimo projektai, tipinių modernizavimo detalių bei priemonių katalogas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: