Kęstutis Navickas
(c) Lietuvos badmintono federacijos archyvo nuotr.
Kęstutis Navickas

Jau šiandien (vyks birželio 9-12 d. (ketvirtadienį-sekmadienį)), Kauno sporto halėje prasideda tarptautinis badmintono turnyras „Yonex Lithuanian Open 2011“ (Lietuvos atviras badmintono čempionatas). Šis pasaulinio reitingo turnyras yra vienas iš metus truksiančios atrankos etapų į Londono olimpines žaidynes.

Turnyrą tiesiogiai transliuos „Sport 1“ televizija ir www.badmintoneurope.tv.

„Yonex Lithuanian Open 2011“ užsiregistravo 134 žaidėjai iš 22 šalių. Turnyro prizinis fondas — 5 tūkst. JAV dolerių.

Turnyre žais vyrų ir moterų vienetai, dvejetai ir mišrūs dvejetai. Ketvirtadienis skirtas kvalifikaciniams susitikimams, penktadienį vyks šešioliktfinaliai ir aštuntfinaliai, šeštadienį — ketvirtfinaliai ir pusfinaliai, o varžybų nugalėtojai paaiškės finalinių mačų, kurie bus surengti nuo 11 val. sekmadienį, metu.

Lietuvai atstovaus 27 sportininkai. Olimpiados dalyviui ir daugkartiniam Lietuvos badmintono čempionui Kęstučiui Navickui gydytojai leido žaisti, nors pastarąjį mėnesį 27-erių kaunietis praleido gydydamasis net kelias traumas. Pasaulio reitinge vyrų vienetų kategorijoje K. Navickas šiuo metu 44-as. Jis bus pirmoji turnyro raketė, tačiau į Kauną atvyks ir daugiau pirmojo šimtuko badmintonininkų – airis Scott’as Evans’as (57), estas Raul’is Must’as (60).

Lietuvos čempionas, 44-ąją vietą pasaulio reitinge užimantis Kęstutis Navickas pirmąjį savo mačą žais penktadienį, birželio 10 d. 9 val. ryte. Jo varžovas – ukrainietis Artiomas Pachtariovas, kuris pasaulio reitinge užima 425 vietą. Pagrindiniais K. Navicko konkurentais laikomi airis Scottas Evansas (57 vieta pasaulio reitinge) ir estas Raulis Mustas (60 vieta pasaulio reitinge). R. Mustą K.Navickas yra įveikęs du kartus.

S. Evansui pralaimėjęs praėjusių metų Europos čempionato aštuntfinalyje ir taip netekęs galimybės kovoti dėl Europos čempiono vardo, šiame turnyre K. Navickas tikisi revanšo.

Turnyre dalyvaus ir stipriausia Lietuvos moterų badmintono atstovė Akvilė Stapušaitytė, bei geriausi Lietuvos jaunieji žaidėjai – Alanas Plavinas, Povilas Bartušis, Edgaras Slušnys. A.Stapušaitytė bus 12-oji moterų vienetų turnyro raketė, o aukščiausią reitingą moterų vienetų varžybose turės šveicarė Jeanine Cicognini, kuri pasaulinėje klasifikacijoje yra 46-oji raketė.

„Tokio pobūdžio ir svarbos badmintono turnyras Lietuvoje rengiamas pirmą kartą. Laikas nutrinti gajų Lietuvoje stereotipą, kad badmintonas – tai lengvas pasimušinėjimas paplūdimyje ar sode. Atvažiuoja pasaulinio lygio žaidėjai, todėl žiūrovai patirs tikrą malonumą stebėdami, kaip atrodo tikrasis badmintonas“, – teigė Lietuvos badmintono federacijos generalinis sekretorius Marius Šlaustas.

„Yonex Lithuanian Open 2011“ vyks Kauno sporto halėje, įėjimas nemokamas, kviečiame ateiti visus norinčius pamatyti gerą badmintoną ir palaikyti mūsų šalies sportininkus. Labai viliuosi, kad namų sienos padės, ir bent jau vyrų vienetų kategorijoje sulauksime palankių rezultatų, žinoma, jeigu Kęstutis Navickas spės atsigauti po traumos“, – kalbėjo M.Šlaustas.

Paskutinį kartą reitinginis badmintono turnyras Lietuvoje vyko 2006 metais, tačiau, pasak organizatorių, šiųmetis turnyras savo kokybe gerokai lenks bet kokias iki šiol Lietuvoje vykdytas badmintono varžybas.

Lietuvos badmintono federacijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: