Sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) raidą visuomenė gali stebėti dinaminiame žemėlapyje. Jį kaip ir pernai Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VVSPT) rengia kartu UAB “HNIT-BALTIC” (HB). Žemėlapis skelbiamas VVSPT svetainėje, taip pat jį galima rasti “Maps.lt” svetainėje, paspaudus gripo sergamumo mygtuką, esantį apatinėje žemėlapio lango dalyje.

“Manome, kad būtent šis žemėlapis leis visuomenei, žiniasklaidai, medikams, suinteresuotoms institucijoms greičiausiai gauti apibendrintus duomenis apie gripo ir ŪVKTI situaciją Lietuvoje”, – tvirtina VVSPT direktorius Vytautas Bakasėnas. Sergamumo rodikliai bus atnaujinami kiekvieną pirmadienį, o apie epidemijos skelbimą savivaldybėse bus informuojama nedelsiant.

VVSPT darbuotojams ypač svarbu tai, kad jie patys, be IT specialistų pagalbos, gali lengvai atnaujinti žemėlapio duomenis. Šis sistemos pakeitimas užtikrina, kad duomenys visuomenei bus pateikiami dar operatyviau.

Pasak Arvydo Doto, “Maps.lt” produkto vadovo, šiais metais žemėlapis patobulintas. Jame matyti ne tik praėjusios savaitės sergamumo rodiklis, gripo ir ŪVKTI, sergančių vaikų ir suaugusiųjų santykis, teritorijos, kuriose paskelbta epidemija, bet ir praėjusio laikotarpio sergamumo statistiniai duomenys. Integruota laiko juosta leidžia ne tik matyti esamą sergamumą, bet ir įvertinti jo kaitą. Sergamumo gripu ir ŪVKTI žemėlapyje vartotojams suteikiama galimybė vizualiai įvertinti ir stebėti bendrą sergamumo situaciją visoje Lietuvoje ir atskirose savivaldybėse.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: