© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Italijos mados namų “Dolce & Gabbana” dizaineriai pirmadienį apkaltino Britanijos popmuzikos žvaigždę Eltoną Johną (Eltoną Džoną) esant autoritarišku neišmanėliu ir veidmainiu, nerimstant garsenybių ginčui dėl dirbtinio apvaisinimo būdu pradėtų vaikų bei gėjų teisės įsivaikinti.

67 metų E.Johnas užvirė šią košę, kai paragino boikotuoti “Dolce & Gabbana”, reaguodamas į tų mados namų dizainerio Domenico Dolce (Domeniko Dolčės) interviu, kuriame jis pareiškė, kad dirbtinio apvaisinimo būdu pradėti kūdikiai yra “sintetiniai”.

E.Johnas, kuris yra gėjus, kaltino D.Dolce ir jo verslo partnerį bei buvusį ilgametį homoseksualų partnerį Stefano Gabbaną (Stefaną Gabaną), kad jie “smerkiamai grūmoja savo piršteliu dėl IVF (dirbtinio apvaisinimo)”. Dainininko komentarus, išsakytus socialiniame tinkle “Instagram”, palaikė daugelis kitų garsenybių, tarp jų Victoria Beckham (Viktorija Bekem), Ricky Martinas (Rikis Martinas), Sharon Stone (Šaron Stoun), Courtney Love (Kartni Lav) ir Martina Navratilova.

“Jūsų archajiškas mąstymas atsilieka nuo laikų, kaip ir jūsų mados. Niekada daugiau nebedėvėsiu “Dolce and Gabbana”. #BoikotuokDolceGabbana”, – pridūrė atlikėjas.

Ta “Twitter” žyma pirmadienį tapo populiariausia Didžiojoje Britanijoje ir trečia populiariausia Italijoje, o daugelyje žinučių italų dizainerių pora buvo griežtai kritikuojama.

Tačiau D.Dolce ir S.Gabbana tvirtino, kad teisėjo vaidmenį prisiėmė pats E.Johnas, o ne jie.

D.Dolce aiškino, kad jo asmeninis nepritarimas dirbtiniam apvaisinimui neturėtų būti interpretuojamas kaip priešiškumas kieno nors kito pasirinkimui.

“Esu sicilietis ir užaugau tradicinėje šeimoje, sudarytoje iš motinos, tėvo ir vaikų, – sakoma jo pranešime. – Tokia yra tikrovė, kurioje užaugau, bet tai nereiškia, kad nesuprantu kitokių. Kalbėjau apie savo asmeninį požiūrį, neteisdamas kitų žmonių dėl jų pasirinkimų ir sprendimų.”

S.Gabbana, įtūžęs dėl E.Johno pareiškimų, dainininko “Instagram” paskyroje išvadino jį fašistu ir paragino boikotuoti, bet vėliau tas žinutes ištrynė.

Pirmadienį dizaineris kritikavo santūriau.

“Nesitikėjau to iš žmogaus, tokio kaip Eltonas Johnas, kurį laikiau – pabrėžiu, laikiau – inteligentišku žmogumi, – rašė S.Gabbana. – Jūs propaguojat supratimą, toleranciją, o po to pats užsipuolat kitus? Tik todėl, kad kažkieno nuomonė kitokia?”

“Ar tai demokratiškas ir blaivus mąstymas? – klausė dizaineris. – Tai neišmanymas, nes jis ignoruoja faktą, kad kiti gali turėti kitokią nuomonę ir kad jų (nuomonė) yra tiek pat gerbtina, kaip ir jo.”

“Tai autoritarinis požiūris į pasaulį: sutik su manim, nes jeigu nesutiksi – aš tave užsipulsiu”, – konstatavo S.Gabbana.

E.Johnas augina su savo sutuoktiniu Davidu Furnishu (Deividu Fernišu) du mažamečius sūnus – keturmetį Zachary (Zakarį) ir dvimetį Elijah (Elaidžą) – kuriuos pagimdė surogatinė motina.

Dainininko įtūžį sukėlė italų dizainerių interviu, duotas savaitraščiui “Panorama”. Jame S.Gabbana sakė, kad mielai augintų vaikų, bet D.Dolce aiškino, kodėl jis nenorėtų rinktis tokio kelio.

“Kai gimsti, turi tėvą ir motiną, – savaitraščio tinklalapis citavo D.Dolce žodžius. – Bent jau taip turėtų būti. Būtent dėl to nesu užtikrintas dėl vaikų, (gimusių iš chemijos), sintetinių kūdikių, nuomojamų gimdų ir spermos, pasirenkamos iš katalogo.”

Victoria Beckham pirmadienį įsitraukė į šį ginčą, parašiusi “Twitter” žinutę: “Siunčiu meilę Eltonui, Davidui, Zachary, Elijah ir visiems gražiems IVF kūdikiams.”

Gėjus dainininkas Ricky Martinas, kuris augina penkiamečius dvynius, sekmadienį apkaltino D.Dolce ir S.Gabbaną kurstant fanatizmą.

“@dolcegabbana, jūsų balsai pernelyg stiprūs, kad skleistų tiek daug neapykantos, – rašoma jo stilizuotoje “Twitter” žinutėje. – Atsibuskite – dabar jau 2015-ieji. Mylėkit save, vaikinai. #boikotuokdolcegabbana.”

Šis ginčas sukėlė susirūpinimą D&G mados namų vadovams dėl jo poveikio tarptautiniam prekės ženklui ir pardavimams, juolab kad šis skandalas neatrodo greitai išsikvėpsiantis.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: