(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Statistikos departamentas praneša, kad 2010 m. vasario mėn., palyginti su sausio mėn., eksportuotų prekių kainos padidėjo 1,2 procento, o importuotų prekių – 1,9 procento.

2010 m. vasario mėn., palyginti su sausio mėn., bendrajam eksportuotų prekių kainų pokyčiui didžiausią įtaką turėjo 1,2 procento padidėjusios pagamintų produktų kainos, iš jų 9,7 procento padidėjusios chemikalų ir chemijos pramonės gaminių, 0,8 – maisto produktų, 3,8 – metalo gaminių, išskyrus mašinas ir įrenginius, 1,3 – niekur kitur nepriskirtų mašinų ir įrangos bei 12,6 procento sumažėjusios gėrimų, 1,2 – variklinių transporto priemonių, priekabų ir puspriekabių, 1,5 – drabužių, 2,4 – tekstilės gaminių kainos. Taip pat įtakos turėjo 2,4 procento padidėjusios žemės ūkio produktų ir 4,9 procento sumažėjusios atliekų surinkimo, tvarkymo ir šalinimo, medžiagų atgavimo produkcijos kainos.

Didžiausią įtaką bendrajam importuotų prekių kainų pokyčiui turėjo 3,7 procento pabrangusi žalia nafta ir gamtinės dujos, iš pagamintų produktų – 2,7 procento padidėjusios chemikalų ir chemijos pramonės gaminių, 1,3 – maisto produktų bei 3,5 procento sumažėjusios baldų, 0,8 – tekstilės gaminių, 0,5 – drabužių kainos. Taip pat įtakos turėjo 4,2 procento padidėjusios žemės ūkio produktų ir 8,8 procento – kitų kasybos ir karjerų eksploatavimo produktų kainos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: