© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Britų popmuzikos legenda Eltonas Johnas (Eltonas Džonas) šeštadienį Rusijoje išvengė rimtos kritikos po koncerto Maskvoje, kurio metu metė iššūkį prieštaringai vertinamam šios šalies įstatymui dėl “homoseksualumo propagandos” nepilnamečiams uždraudimo.

66 metų dainininkas yra pirmoji su prietarais dėl gėjų kovojanti žvaigždė iš Vakarų, surengusi gastroles Rusijoje po to, kai birželį čia buvo priimtas minimas įstatymas, kuriuo draudžiama aiškinti vaikams apie tos pačios lyties asmenų lytinius santykius.

Minimą įstatymą Rusijos scenose jau pasmerkė tokios superžvaigždės kaip Lady Gaga (Leidi Gaga) ir Madonna (Madona), kurioms abiem konservatyvūs Rusijos parlamentarai ir kai kurie Ortodoksų Bažnyčios lyderiai ragina uždrausti dar kada nors atvykti į šią šalį.

E.Johnas, kuris neslepia savo homoseksualumo ir nuo 2005-ųjų gyvena civilinėje partnerystėje su kino kūrėju Davidu Furnishu (Deividu Fernišu), penktadienį koncertavo Maskvoje, kur visi bilietai buvo parduoti, o šeštadienį vakare koncertavo musulmoniško Tatarstano regiono centre.

Kai kurie gėjų teisių gynėjai jį ragino atšaukti koncertus ir taip pareikšti protestą prieš 13 metų trunkantį prezidento Vladimiro Putino valdymą.

Tačiau prieš savo pasirodymus E.Johnas paaiškino manantis, kad Rusijos gėjų ir lesbiečių poros jausis apleistos, jei garsūs atlikėjai neatvyks ir nepareikš jiems paramos.

Penktadienio koncertas Maskvoje prasidėjo nuo to, kad dainininkas, sėdėdamas prie juodo fortepijono Rusijos turtuolių pamėgtame teatre, pasakė monologą, kuriame ragino puoselėti santarvę ir įtraukti į tai visus.

“Jūs visuomet priimdavot mane ir niekada manęs neteisėte”, – sakė E.Johnas, turėdamas omenyje daugelį savo apsilankymų, kurie prasidėjo ledus pralaužusiu 1979 metų koncertu Maskvoje.

Tas pasirodymas dar sovietiniais laikais pavertė E.Johną žinomu visiems, ir šis poveikis Rusijoje jaučiamas dar šiandien.

E.Johnas tiesiogiai nei V.Putino, nei jo šalininkų nekritikavo už minimą įstatymą, kuris buvo prastumtas per kelias savaites.

Tačiau jis taip pat neslėpė savo nusivylimo.

“Esu labai nuliūdęs ir šokiruotas dėl dabartinio įstatymo … prieš (homoseksualų) bendruomenę čia, Rusijoje”, – sakė jis. Šie jo žodžiai buvo palydėti negausiais plojimais.

“Mano nuomone, tai nehumaniška ir izoliuojama. Sutarimas daro šeimą laimingą, o visuomenę – stiprią”, – pridūrė jis.

E.Johnas savo kalbą baigė dedikuodamas koncertą 23 metų Vladislavui Tornovojui – gegužę nužudytam rusui, kurio nuogas kūnas sulaužyta kaukole buvo numestas Volgograde po išniekinimo alaus buteliais.

Tuo metu vienas liudininkas policijai sakė, jog V.Tornovojus buvo užpultas dėl to, kad buvo gėjus.

Rusijoje gėjų propagavimo draudimas virto prezidento Vladimiro Putino, turinčio autoritarizmo bruožų, kritikos žaibolaidžiu.

Tokie iškilūs žmogaus teisių gynėjai, kaip britų aktorius Stephenas Fry (Stivenas Frajus) ragino boikotuoti vasarį Sočyje rengiamas žiemos olimpines žaidynes, o kiti siūlo turistams vengti Rusijos, kol bus atšauktas šis įstatymas.

Kremlių palaikantys garsūs įstatymų leidėjai paprastai griežtai reaguoja į tokius raginimus, iš kurių šaipomasi ir valstybinės televizijos laidose.

Bet ši E.Johno kalba sukėlė tik raibulius Rusijos žiniasklaidoje ir išvengė parlamente Vakarus paprastai kritikuojančių deputatų pasmerkimo.

Pikto atsako sulaukta tik iš radikalios islamistų organizacijos, kuri ragino Tatarstano valdžią uždrausti E.Johnui šeštadienį koncertuoti Kazanėje.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: