Erasmus programoje dalyvavęs jaunimas dalinsis patirtimi
(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Nuo naujų mokslo metų pradžios su Erasmus programoje dalyvavusių ar dalyvaujančių studentų patirtimi turės progą susipažinti Lietuvos mokiniai.

Minint Europos savanoriškos veiklos metus bei siekiant skatinti tarptautiškumą ir toleranciją, Švietimo mainų paramos fondas kartu su Europos Parlamento Informacijos biuru Lietuvoje pradeda įgyvendinti naują iniciatyvą – „Erasmus – Lietuvos mokykloms“.

Šia iniciatyva siekiama paskatinti studentus savanoriškai veiklai mokyklose: vykti į mokyklas ir dalintis su mokiniais savo gyvenimiška, profesijos pasirinkimo ir dalyvavimo tarptautinėse mainų programose patirtimi.

Kartu studentai atkreips moksleivių dėmesį į Europos Sąjungoje puoselėjamas vertybes: pagarbą daugiakultūriškumui, nepakantumą diskriminavimui, lygias galimybes bei žmogaus teisių apsaugą.

„Kasmet dalyvaudami Erasmus mobilumo programoje galimybe tam tikrą laikotarpį studijuoti užsienyje pasinaudoja apie 3000 Lietuvos studentų, daugiau nei 1000 studentų į mūsų šalį atvyksta iš užsienio.

Jų pasakojimai apie asmeninę patirtį ir įgytas tarpkultūrines žinias, įvairūs projektai mokiniams padės suprasti tolerancijos ir savanoriškos veiklos svarbą. Tikimės, kad ši iniciatyva paskatins bendradarbiauti Lietuvos aukštąsias mokyklas ir bendrojo ugdymo institucijas“, – teigia Švietimo mainų paramos fondo Aukštojo mokslo programų skyriaus vadovė Ilona Kazlauskaitė.

„Džiugu, kad Erasmus programoje dalyvavęs jaunimas nori pasidalinti savo patirtimi ir prisidėti prie europietiškų vertybių, kurias labai aktyviai remia Europos Parlamentas, sklaidos. Kaip žinote, kiekvienais metais Europos Parlamentas skiria Sacharovo premiją organizacijoms ir asmenims, kovojantiems už minties laisvę ir žmogaus teises, bei LUX kino premiją filmams, kuriuose keliamos tolerancijos, diskriminacijos, žmogaus teisių problemos. Tikimės, kad šių projektų metu šiems klausimams bus skirta taip pat nemažai dėmesio,“ – pasakė EP Informacijos biuro Lietuvoje vadovė Daiva Jakaitė.

Iniciatyvoje pareiškė norą dalyvauti 19 mokslo ir studijų institucijų. Paraiškas pateikė įvairių Lietuvos universitetų ir kolegijų studentų organizacijos. Preliminariai planuojama aplankyti šimtą Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: