© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Europos Sąjungos šalių nuolatiniai ambasadoriai šeštadienį toliau tęsia diskusijas dėl 2015 metų ES biudžeto.

Jeigu iki pirmadienio vidurnakčio nebus pasiektas kompromisas, Europos Komisijai teks rengti naują kitų metų biudžeto projektą ir diskusijos tęsis naujo projekto pagrindu, teigė Lietuvos finansų viceministras Algimantas A.Rimkūnas.

Pasak jo, Ekonomikos ir finansų reikalų tarybai (“Ecofin”) penktadienį nepavyko pasiekti kompromiso dėl papildomų mokėjimų į 2014 metų ES biudžetą, todėl Europos Parlamentas kol kas nepradės svarstyti 2015 metų biudžeto.

Pirmadienį Europos Vadovų Tarybai pirmininkaujančios Italijos delegacija dėl 2015 metų biudžeto diskutuos su Europos Parlamentu.

A.Rimkūnas BNS penktadienį sakė, jog šiuo metu EK yra neapmokėjusi apie 6 mlrd eurų (20,72 mlrd. eurų) sąskaitų, o pati EK prognozuoja, jog situacijai nepasikeitus ir neatradus papildomų lėšų, iki metų pabaigos ši suma gali pasiekti 28 mlrd eurų (96,68 mlrd. litų).

Lietuva dėl įmokų perskaičiavimo gali atgauti 18,2 mln. eurų (62,2 mln. litų) – šios lėšos gali būti užskaitytos, mokant įmokas kitų metų ES biudžetui. Papildomi įnašai ar permokos (grąžintinos lėšos) kiekvienai ESnarei buvo paskaičiuoti, patikslinus bendrąsias nacionalines pajamas (BNP). Kartu su BNP buvo perskaičiuota ir kiekvienos narės įmokos dalis, kurią sudaro muitai, pridėtinės vertės mokestis (PVM) ir specifinis cukraus mokestis.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: