© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) pirmadienį paskelbs nutartį dėl skundo, kurį pateikė 1940 metais įvykdytų Katynės žudynių, per kurias Sovietų Sąjungos NKVD sušaudė daugiau nei 20 tūkst. į nelaisvę patekusių Lenkijos kariškių, aukų artimieji, praneša Didžiosios Britanijos nacionalinio transliuotojo BBC portalas.

Ieškinyje teigiama, kad Rusijos institucijos netinkamai vykdė tyrimą dėl ieškovų artimųjų žūties, taip pat ignoravo prašymus pateikti informaciją apie žuvusiųjų likimą. Be to, ieškovai reikalauja priteisti jiems teisingą kompensaciją.

Sovietų Sąjungos kaltę dėl Katynės žudynių Maskva pirmąkart pripažino 1990 metais, o praėjus 20 metų Rusijos pareigūnai perdavė Lenkijos prokuratūrai išslaptintos archyvinės medžiagos, susijusios su šia byla, elektronines kopijas.

Tą tyrimą Rusija nutraukė 2004 metais, argumentuodama, kad kaltininkai jau yra mirę.

Nuo 2003 metų Rusijos prokuratūra ne kartą atsisakė 15 ieškovų pateikti dokumentus ir informaciją, susijusią su jų sušaudytų artimųjų likimu.

Tie dokumentai yra iki šiol įslaptinti, o Lenkijos pareigūnams nebuvo suteikta galimybė susipažinti su Rusijos atlikto tyrimo medžiaga.

Rusijos pareigūnai niekada nėra įvardiję jokių kaltininkų, susijusių su tomis masinėmis žudynėmis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: