(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Penktadienį, balandžio 30 d., 10 val. Panevėžio „Cido“ arenoje (Parko g. 12) vyks bendrojo lavinimo mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų mokinių respublikinio teisinių žinių konkurso „Temidė“ finalinis turas.

Jaunieji konkurso svečiai – savo komandas atvykę palaikyti mokiniai varžysis dėl prokurorų įsteigto diplomo „Lietuvos prokuratūrai – 20 metų“ ir prizo.

Jubiliejinių metų geriausiu jaunuoju teisės žinovu pripažintam mokiniui bus įteiktas diplomas ir specialus prizas. Šios rungties nugalėtojas kartu su savo klasės draugais ir mokytojais, generalinio prokuroro pareigas einančio Raimundo Petrausko kvietimu, gegužės 6 d. 10 val. galės apsilankyti sostinės Rinktinės gatvėje esančiame Generalinės prokuratūros pastate, pabendrauti su vadovais ir pamatyti, kur ir kaip dirba prokurorai.

Teisiniam jaunimo švietimui didelį dėmesį skirianti Generalinė prokuratūra skatina prokurorus bendrauti su moksleiviais, aiškinti jų teises ir pareigas. Lietuvos prokuratūros įkūrimo jubiliejinės sukakties ir profesinės šventės išvakarėse visose šalies prokuratūrose įvyko susitikimai su gimnazijų ir vidurinių mokyklų moksleiviais. Tokie susitikimai vyksta ir Generalinės prokuratūros dienų rajonuose metu, vaikai turi galimybę sužinotii apie sudėtingų bylų tyrimą, nepilnamečių justicijos nuostatas ir ypatumus.
Teisinių žinių konkurso finale dalyvaus apskričių turuose nugalėjusios Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Tauragės, Telšių, Šiaulių, Utenos moksleivių komandos.

Šiuos daugiau kaip prieš pusantro dešimtmečio Panevėžyje ir vėliau visoje šalyje pradėtus rengti teisinių žinių skleidimo jaunimui konkursus–viktorinas sumanė nuolatinis šių renginių vertinimo komisijos pirmininkas, nepilnamečių justicijos srityje besispecializuojantis Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Ignas Raila.

Teisinių žinių konkursą organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamentas, Panevėžio apygardos prokuratūra, Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, Panevėžio rajono savivaldybės administracija, viešoji įstaiga „Inovacijų poligonas“.

Lietuvos Respublikos prokuratūros informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: