Gabiausi Lietuvos moksleiviai mokysis rasti kodą, kuris atvertų įdomių žmonių patirties lobyną. Nacionalinė moksleivių akademija organizuoja interviu konkursą „Žmogaus kodas“. Tai – galimybė 9-12 klasių mokiniams akis į akį pasikalbėti su šviesiausiais šalies žmonėmis ir parodyti savo talentą už mokyklos ribų.

„Pašnekesio menas – gerokai primirštas menas, išsiverčiame trumposiomis žinutėmis. Primirštamų menų, kaip ir užmirštamų dievų – gaila“, – konkurso komisijos narys, žurnalo „Verslo klasė“ redaktorius Aurelijus Katkevičius tikisi, kad šis konkursas primins, jog pokalbis yra būtinas žmogui kaip mąstančiai būtybei.

Pasikalbėti taip, kad įdomu ir kitiems – nelengva užduotis. Konkursą organizuoti padedanti laisvoji žurnalistė Ginta Gaivenytė tvirtina, kad paragauti žurnalisto duonos svarbu ne tik būsimiesiems žurnalistams, bet būsimiems mokslininkams, verslininkams, menininkams. „Žmonės retai susimąsto, kad žurnalistai priklauso nuo pašnekovų pateikiamos informacijos. Kuo daugiau šviesių žmonių, gebančių įdomiai papasakoti apie savo veiklą, tuo mažiau vietos liks lėkštiems pokalbiams“.

Konkurso iniciatorė Nacionalinė moksleivių akademija (NMA) – jau septynerius metus su gabiais ir motyvuotais mokiniais dirbanti organizacija, kur mokiniai visus mokslo metus mokosi nuotoliniu būdu, o triskart per metus dalyvauja sesijose. Didelis dėmesys NMA skiriamas ne tik dalykiniam mokymui, bet ir asmeniniam ugdymui, bendruomenės formavimui ir pilietiškumo skatinimui. Mažuose miesteliuose ir kaimuose gyvenantiems gabiems vaikams dažnai tai yra vienintelis būdas papildomai ugdyti savo gabumus.

„Norime, kad jaunimas suprastų, kaip galima kurti vertę visuomenei. Mokykla dažnai yra tarsi inkubatorius, kuriame atliekamos užduotys yra atskirtos nuo tikro gyvenimo, – NMA vadovė Lina Danienė mano, jog svarbu mokytis ne tik iš knygų, bet ir iš žmonių, – Gyvenimas yra mokykla, o mus supantys žmonės – mokytojai“.

L.Danienė pabrėžia, jog pirma idėja buvo rengti uždarą konkursą, kuriame galėtų dalyvauti tik NMA priklausantys moksleiviai. „Tačiau atvėrėme šį konkursą ne tik NMA moksleiviams, žinodami, kad Lietuvoje yra daug gabių vaikų, kurių darbai gali sudominti visuomenę“.

Visi darbus rašę moksleiviai bus apdovanoti rėmėjų knygomis bei pakviesti dalyvauti vienos dienos seminare, kuriame savo žiniomis dalinsis Lietuvos žurnalistai ir rašytojai. Dviejų geriausiųjų laukia nemokamas kelialapis į Nacionalinės moksleivių akademijos žiemos sesiją. Dalis konkurso darbų bus publikuota populiariuose Lietuvos interneto portaluose.

Konkurso pabaiga – gruodžio 1-osios dienos vidurnaktis. Darbus ir motyvacinius laiškus galima siųsti elektroniniu paštu info@nmakademija.lt.

Daugiau informacijos:

Nacionalinės moksleivių akademijos direktorė
Lina Danienė
Tel. 8683 04646
www.nmakademija.lt

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: