Šiltą, vėjuotą šeštadienio dieną Kaune netrūko ne tik baikerių, bet ir krepšinio mėgėjų. Pačiame centre, Maironio gatvėje nuo Laisvės alėjos iki Donelaičio gatvės, vyko ketvirtasis (prieš tai gatvės krepšinio kovos vyko Vilniuje, Klaipėdoje ir Panevėžyje) ir tuo pačiu finalinis tradicinio gatvės krepšinio turnyro „Snickers – Virus 2010“ etapas.

Nuo pat 9 val. ryto vyko žaidėjų registracija (reikia pažymėti, jog turnyre galėjo dalyvauti ne tik kauniečiai), o nuo 10 val. prasidėjo kova dėl prizų bei kelialapio į tarptautinį krepšinio turnyrą „Moskow Open 2010“, vyksiantį Maskvoje. Nors etapas Kaune buvo paskutinis šansas įgyti teisę be papildomo mokesčio dalyvauti kovose dėl kelialapio į tarptautinį turnyrą, tačiau dalyvių gausa nepasižymėjo. Iš viso Kauno turnyre dalyvavo 279 žaidėjai, kurie subūrė 83 komandas. Pirmoje grupėje (gimę 1998 m. ir jaunesni) varžėsi 11 komandų (39 žaidėjai), antroje grupėje (gimę 1996 – 1997 m.) – 17 komandų (56 žaidėjai), trečioje grupėje (gimę 1994 – 1995 m.) – 24 komandos (74 žaidėjai), ketvirtoje grupėje (gimę 1992 – 1993 m.) – 12 komandų (41 žaidėjas), o penktoje grupėje (gimę 1991 m. ir vyresni) – 19 komandų (69 žaidėjai).

Pačios jauniausios grupės dalyvių amžiumi (pirma ir antra) išsiskyrė tuo, jog čia visas tris prizines vietas užėmė kauniečiai. Pirmoje grupėje triumfavo komanda „Extra Fm“ finale 12:9 įveikę „Champs“. Antroje grupėje laimėjo komanda „Alkis“ lemiamoje kovoje dėl pirmos vietos rezultatu 10:5 įveikę komandą „Antoškos“.

Bene aršiausia kova vyko gausiausioje trečioje grupėje ir čia triumfavo svečiai iš kito miesto. Komanda „Jamam“ iš Raseinių finale po atkaklios kovos palaužė kauniečius „Tyngiu“ rezultatu 15:13.

Ketvirtos ir taip pat dideliu dalyvių skaičiumi nepasižymėjusios grupės finalas iš tolo nepriminė stipriausių komandų dvikovos. Komanda iš Kauno „Lavonai“ be didesnio vargo rezultatu 12:5 susitvarkė su svečiais iš Jurbarko „Picasa“.

Tuo tarpu vyriausiųjų grupės finalas buvo ypač atkaklus. Kauniečiai „Diablo“ rezultatu 10:9 palaužė šiauliečius iš komandos „Meba“.

Gatvės krepšinio turnyro metu taip pat vyko ir baudų bei tritaškių konkursai. Baudų metimų konkurse dalyvavo 19 dalyvių, o nugalėtoju tapo vienuolikmetis Matas Mačiulis iš Žiežmarių. Tritaškių konkurse, kuris sulaukė 29 dalyvių, taikliausiai mėtė Mantvydas Gečionis iš Prienų.

„Snickers – Virus 2010“ kulminacija tapo vadinamasis „Open“ turnyras, kuriame buvo kovojama dėl galimybės atstovauti Lietuvai tarptautiniame krepšinio turnyre Maskvoje. Šiam turnyrui buvo reikalinga papildoma registracija, o iš viso dalyvavo 18 komandų iš visos Lietuvos. Įdomiausia tai, jog finale susikovė dvi komandos iš miesto, kuriame ir vyko finalinis tradicinio gatvės krepšinio turnyro etapas. Čia penktosios grupės nugalėtojai „Diablo“ (Rokas Anuškevičius, Karolis Bliudzius, Tadas Monkevičius, Martynas Nyderis) kovojo prieš kauniečius „Versan“, tačiau šį kartą jie turėjo pripažinti varžovų pranašumą. Taigi kelialapį į Maskvą iškovojo ir Lietuvos garbę gins šie komandos „Versan“ nariai: Dainius Novickas, Gaudentas Puškorius, Tomas Kairavičius ir Stasys Buivydas.

Tikimasi ir kitais metais pratęsti gražią šių gatvės krepšinio turnyrų tradiciją, todėl tie, kuriems šį kartą nepavyko iškovoti prizų ar parodyti savo geriausios sportinės formos, turės pakankamai laiko iki kitų metų pasiruošti gatvės krepšinio kovoms.

Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: