(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Pirmadienį, birželio 14 dieną, Lietuvoje buvo minima Gedulo ir vilties diena. Šią dieną prisimenami ištremti ir tremtyje žuvę lietuviai. Šią atmintiną dieną Kauno miesto mero pavaduotojas Algimantas Kurlavičius padėjo gėlių prie Laisvės paminklo ir Nežinomojo kareivio kapo.

„1940 metais, okupavus Lietuvą, po metų prasidėjo Lietuvos žmonių trėmimai. Tūkstančiai buvo išvežti į Rusijos gilumą. Toli nuo mylimos Tėvynės, be pastogės, be maisto ir tinkamos aprangos teko ir gyventi, ir mirti. Vis dėl to nė vienas, būdamas toli nuo Lietuvos, nepamiršo tėvynės. Tai ir yra svarbiausia. Todėl šiandien, prisimindami negrįžusius iš tremties, pasimelskime, kad niekada nepasikartų panaši tragedija, kuri buvo ištikusi lietuvių tautą”, – kalbėjo vicemeras A. Kurlavičius.

Gedulo ir vilties dienos minėjimų metu prisimenama tragiška tautos istorija, pagerbiami šalies patriotai, kurie dalyvavo Laisvės kovų sąjūdyje, kurie neišsižadėjo kilnių idealų, nenusilenkė, nepataikavo okupantams ir dėl to buvo išvežti į Rusijos platybes.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: