(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Geriausiai šiais metais tvarkomoms šalies vaikų švietimo įstaigų teritorijoms išrinkti vakar Aplinkos ir Švietimo ir mokslo ministerijos kartu su Lietuvai pagražinti draugija, Lietuvos kraštovaizdžio sąjunga ir Lietuvos savivaldybių asociacija paskelbė šių teritorijų apžiūrą-konkursą. Jį remia VšĮ „Grunto valymo technologijos“.

Konkurse kviečiamos dalyvauti ikimokyklinio ugdymo programas vykdančios įstaigos (lopšeliai, lopšeliai-darželiai, darželiai) ir bendrojo lavinimo mokyklos. Šių švietimo įstaigų vadovai apie savo apsisprendimą, ar dalyvaus, turėtų pranešti savivaldybėms iki birželio 4 dienos.

Konkursas vyks dviem etapais. Pirmasis – savivaldybėse. Iki liepos 15-osios savivaldybių vertinimo komisijos išrinks gražiausią, geriausiai tvarkomą ikimokyklinio ugdymo programą vykdančios įstaigos ir bendrojo lavinimo mokyklos teritoriją savivaldybėje. Antrasis etapas vyks rugpjūčio–spalio mėnesiais. Iki spalio 15 dienos aplinkos ir švietimo ir mokslo ministrų sudaryta vertinimo komisija, kuriai vadovaus aplinkos viceministras Arūnas Remigijus Zabulėnas, aplankys pirmojo etapo nugalėtojus ir išrinks dešimt geriausiai šalyje besitvarkančių ikimokyklinio ugdymo programą vykdančių įstaigų ir dešimt bendrojo lavinimo mokyklų.

Vertinimo komisija, kaip sakė jos narė, Aplinkos ministerijos Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio departamento Kraštovaizdžio skyriaus vyriausioji specialistė Giedrė Godienė, atsižvelgs į tai, ar racionaliai panaudojama vaikų švietimo įstaigos teritorija, kokia želdinių, poilsio zonų, statinių, sporto aikštynų, takų ir kitų inžinerinių įrenginių bendra būklė ir kaip jie prižiūrimi, ar individualūs, estetiški, saviti įstaigų aplinkos bruožai (želdinių komponavimas, asortimentas, dekoratyvumas, mažųjų architektūros formų naudojimas ir kitos meninės raiškos priemonės), kaip saugomi vertingi kraštovaizdžio elementai (šlaitų, vandens telkinių pakrančių tinkamas sutvarkymas, senų medžių, riedulių apsauga) ir kaip jie panaudojami ugdymo procese. Taip pat bus vertinama, kaip vaikai ir jaunimas įtraukiami tvarkyti teritoriją, kaip skleidžiamos aplinkosauginės idėjos, kaip tvarkomos atliekos. Papildomų balų bus skiriama, jeigu teritorija tvarkoma pagal jos tvarkymo planą ar schemą, jeigu puoselėjamos etnografinės tradicijos ir kt.

Aplinkos ir švietimo ir mokslo ministrų patvirtinti šios apžiūros-konkurso nuostatai paskelbti Aplinkos ministerijos tinklapyje. Išsamesnės informacijos apie konkursą galima teirautis tel. (5) 266 3614.

LR Aplinkos ministerijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: