(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Kauno visuomenės sveikatos centras informuoja, kad gripo sezonas, prasidėjęs 40-ąją metų savaitę, pamažu įsibėgėja. Vertinant sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis tendencijas bei naujojo tipo gripo viruso plitimą, galima prognozuoti, kad šį sezoną gripas bus labiausiai aktualus jaunesnio amžiaus uždaruose kolektyvuose gyvenantiems ar didesnę laiko dalį praleidžiantiems asmenims. Tai yra mokykloms, darželiams ir kitoms panašioms įstaigoms.

Gripo sezonu laikomas laikotarpis nuo 40-osios einamųjų metų kalendorinės savaitės iki 20-osios kitų metų savaitės. Tai laikotarpis, kai didėja sergamumas gripu ir ūmiomis virusinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI). Kasdien iš visų Kauno miesto asmens sveikatos priežiūros įstaigų gaunama informacija apie užregistruotą sergamumą. Per 45-ąją metų savaitę sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis Kauno mieste padidėjo nuo 45,4 iki 59,2 atvejo 10 000 gyventojų per savaitę. Net 67 proc. susirgusiųjų sudaro vaikai iki 17 metų amžiaus. Per savaitę Kauno mieste diagnozuota 17 gripo atvejų, 8 iš jų vaikams. Per 44-ąją savaitę buvo užregistruoti tik 5 gripo atvejai.

Taip pat neramina iš kai kurių vaikų ugdymo įstaigų telefonu gaunama informacija apie vis didėjantį mokyklos nelankymą, kaip įtariama dėl peršalimo ligų. Todėl mokyklose aktualu tampa ne tik ugdymo proceso organizavimas, bet ir virusų plitimo ribojimas.

Kauno visuomenės sveikatos centras ir Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pateikia rekomendacijas, kaip išvengti susirgimų gripu:
– vėdinti patalpas;
– drėgnuoju būdu valyti grindis ir kitus paviršius bei dažnai liečiamus daiktus, tokius kaip durų rankenos, laiptų turėklai ir kt.;
– dažnai plauti rankas;
– su savimi turėti vienkartinių servetėlių ar nosinių;
– kosėjant ar čiaudant, burną prisidengti ne delnais, o vienkartine nosine, alkūnės linkiu, drabužio skvernu ir nusisukti nuo kitų žmonių;
– panaudojus vienkartines nosines, jas išmesti ir nusiplauti rankas;
– sulaikyti kvėpavimą ir kelis žingsnius pasitraukti nuo kosėjančio ar čiaudinčio žmogaus;
– sveikinantis vengti artimo kontakto (saugus atstumas yra apie 1 m);
– kasmet, prieš prasidedant gripo sezonui, pasiskiepyti sezonine gripo vakcina.
– į kolektyvus nepriimti sergančiųjų (rekomenduoti jiems pasilikti namuose ir kreiptis į gydytojus);
– po ligos mokinius priimti tik su gydytojo pažyma;
– atsisakyti masinių renginių organizavimo (gripo epidemijos metu rekomenduojama visus renginius atidėti iki epidemijos pabaigos)

Kauno visuomenės sveikatos centro ir Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: