(c) stock.xchng archyvo nuotr.

Balandį paskelbta nemokamo elektronikos atliekų surinkimo akcija parodė, kad gyventojai labiau rūpinasi, kur padėti neveikiančius elektros ir elektronikos prietaisus nei įmonės. Per pora savaičių sulaukta per 200 skambučių nemokama linija, iš kurių tik apie 10 kartų skambino iš įmonių ar įstaigų.

UAB „Žalvaris” paskelbta elektronikos atliekų tvarkymo akcija turėjo tikslą paskatinti įmones ir įstaigas atiduoti atliekų tvarkytojams susidėvėjusią ir nurašytą orgtechniką, kitus elektros ar elektronikos prietaisus. „Kol kas gyventojai žymiai aktyvesni, tačiau žinant, kad tai pirmasis bendrovės žingsnis įmonių link, rezultatus vertinčiau teigiamai, – sakė UAB „Žalvaris” komercijos direktorius Sigitas Ašmonas. – Ir nors įmonių, panorusių atiduoti susikaupusias atliekas nedaug, tačiau iš jų paimami elektronikos kiekiai daug didesni nei surenkama iš pavienių gyventojų. Aktyviausi yra kauniečiai ir vilniečiai.”

Nuo balandžio pradžios kasdien UAB „Žalvaris” darbuotojai važiuoja į akcijos vietas Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Marijampolės, Panevėžio bei Utenos seniūnijose ir kaskart parveža perdirbti pilnus automobilius iš gyventojų surinktų elektronikos atliekų. Per visą akcijos laikotarpį tikimasi surinkti iki 100 t tokių atliekų. Nuo akcijos pradžios jau surinkta apie 30 t.

Gintautas Sinkevičius, Kauno m. Šilainių seniūnijos seniūnas pritaria tokioms akcijoms. „Žmones reikia pratinti tvarkyti atliekas. Tada mažiau elektronikos atliekų atsirastų buitinių ar stambiagabaričių atliekų konteineriuose, pamiškėse. Sveikintina, kad atliekų tvarkytojai rodo tokią iniciatyvą ir būtų gerai, kad tokios akcijos taptų pastovios,” – mano G. Sinkevičius.

Klaipėdos m. savivaldybės Aplinkos kokybės skyriaus vyriausioji specialistė Renata Chockevičienė pasakojo, kad šios akcijos pliusas, jog elektronikos atliekos surenkamos savaitgalį, kad vyksta aktyvi šviečiamoji veikla. „Miesto savivaldybė kartą per mėnesį taip pat surenka iš gyventojų elektronikos atliekas, tačiau tai darome darbo laiku, ne visiems patogiu laiku. Kad „Žalvaris” važiuoja pas gyventojus ir iš surinkimo vietų išveža jas šeštadienį, didelis pliusas,” – sakė R. Chockevičienė.

Iki balandžio pabaigos Vilniaus, Kauno, Marijampolės, Utenos, Šiaulių, Panevėžio ir Klaipėdos miestų gyventojai ir įmonės turės galimybę nemokamai atsikratyti elektros ir elektronikos atliekomis. Daugiau apie elektros ir elektronikos atliekų surinkimo vietas bei laiką galima sužinoti UAB „Žavaris” internetiniame tinklapyje www.zalvaris.lt, paskambinus nemokamu telefonu 8 800 00653 arba minėtų miestų seniūnijose.
Šiuo metu bendrovė surenka, rūšiuoja, perdirba ir eksportuoja pavojingas atliekas, antrines žaliavas, elektros ir elektronikos įrangos atliekas bei spalvotųjų ir juodųjų metalų bei jų lydinių laužą, teikia įmonėms kompleksinę aplinkosaugos dokumentų tvarkymo paslaugą, pažymas apie apmokestinamųjų gaminių, pakuočių atliekų tvarkymo užduočių įvykdymą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: