Organizatorių archyvo nuotr.

Pėdkelnės nuo seno yra kertinis mados ir stiliaus elementas. Kiekviena moteris savo spintoje turi bent kelias poras pėdkelnių. Jos ne tik suteikia aprangai subtilumo ir elegancijos, bet ir palaiko kojų ir pėdų temperatūrą šaltuoju sezonu. Pėdkelnes galite rinktis iš šimtų skirtingų modelių ir stilių – nuo tinklinių ir spalvotų pėdkelnių, suteikiančių stiliui unikalumo, iki kompresinių pėdkelnių ir tamprių, pritaikytų sveikatai ir sportui.

Tačiau dažnai naujomis pėdkelnėmis džiaugiamės neilgai, nes vos kelis kartus jas užsidėjus, pėdkelnėse atsiranda įtrūkimai, „nubėga akys” ar medžiaga tiesiog suplyšta. Šiame straipsnyje bandysime išsiaiškinti kaip tinkamai prižiūrėti pėdkelnes, kad jos tarnautų ilgiau.

Organizatorių archyvo nuotr.

Pėdkelnių priežiūros patarimai

1. Pradėkite nuo odos drėkinimo

Itin plonos pėdkelnės yra delikačios, todėl jos gali įplyšti ar prairti net nuo mažiausio kontakto su aštriu paviršiumi. Prieš užsidėdamos pėdkelnes, sudrėkinkite pėdų odą, ypatingai išsausėjusias vietas ir šiurkščius kulnus. Taip pėdkelnės neužsikabins už sausos odos ir priglus maloniau. Tačiau drėkinkite tik pėdas, jei kūno losjoną naudosite kojų odai, pėdkelnės sunkiau mausis ir ant jų gali likti baltos losjono dėmės.

2. Neskubėkite ir pasiruoškite

Skubiai maunantis pėdkelnes, jos gali užkliūti už odos nelygumų, pirštų ar papuošalų ir tuomet liksite su ilga „nubėgusių akių” linija. Maukitės pėdkelnes iš lėto – viena koja, vienu metu. Taip pat nepamirškite nusiimti žiedų ir apyrankių, kurios galėtų užsikabinti už plonos pėdkelnių medžiagos. Užsimovus pėdkelnes iškart apsiaukite batus ar šlepetes – nelygus grindų paviršius ar purvas gali akimirksniu užsikabinti už plonos medžiagos.

3. Pėdkelnes skalbkite rankomis

Pėdkelnes geriausia yra skalbti rankomis, naudojant švelnų skalbiklį. Jei neturite galimybės skalbti rankomis, tuomet būtinai pėdkelnes įdėkite į specialų skalbinių maišą ir skalbkite su panašių audinių drabužiais.

Organizatorių archyvo nuotr.

4. Rinkitės tinkamą pėdkelnių dydį

Kadangi pėdkelnės yra tamprios, dažnai nesusimąstome ir neatkreipiame dėmesio į jų dydį. Tačiau pėdkelnės, nors ir elastingos, turi tikti jūsų kūno apimtims tam, kad medžiaga maloniai priglustų prie odos ir nesuplyštų bandant įsprausti kojas į per mažas pėdkelnes.

Renkantis tinkamą pėdkelnių dydį, taip pat verta atkreipti dėmesį į jūsų kūno poreikius.

  • Pėdkelnės nėščioms – nėštukės dažnai susiduria su stiliaus iššūkiais. Augant pilvukui, tampa vis sunkiau pritaikyti drabužius ir rasti ne tik patogius, bet ir stilingus rūbus. Dažnai įprastos pėdkelnės tampa per siauros ir pradeda spausti pilvo sritį.

Gera žinia yra ta, jog neturite atsisakyti pamėgto aprangos stiliaus, nes galite rinktis pėdkelnes, pritaikytas būtent nėščioms. Tokio tipo pėdkelnės yra gaminamos iš itin tvirtos medžiagos su paaukštintu liemeniu. Tampri viršutinė medžiaga lengvai plečiasi pilvukui augant ir apsaugo nuo įtrūkimų ir plyšimo.

  • Kompresinės pėdkelnės yra gaminamos iš poliamido, nailono ir kitų itin tvirtų medžiagų, užtikrinančių stiprų prigludimą prie odos ir apsaugą nuo suplyšimų. Kitaip nei įprastos, kompresinės pėdkelnės tvirčiau apgaubia kojas, klubus ir pėdas. Tokio tipo pėdkelnės yra rekomenduojamos, norinčioms suformuoti kojų ir klubų linijas bei jei jūsų kojos ir pėdos yra linkę į tinimą ir nuovargį. Taip pat itin stiprios kompresinės pėdkelnės gali būti skiriamos jūsų gydytojo, siekiant išvengti išsiplėtusių kojų venų.

5. Tamprės – patogi ir patikima alternatyva pėdkelnėms

Tamprės dar vadinamos leginsais yra gaminamos iš tvirtesnių medžiagų nei įprastos pėdkelnės. Todėl tampres galima dėvėti daug laisviau, jos taip paprastai nesuplyšta ir neprayra. Jos yra lengvai derinamos prie kasdienės ir prabangios aprangos, be to, tampres galite dėvėti vienas be sijono ar šortų. Jos priglunda prie kūno, išryškindamos figūros linijas, bet tuo pačiu ją pakankamai uždengdamos.

Organizatorių archyvo nuotr.

Tamprės taip pat gali pakeisti pėdkelnes šaltuoju sezonu, jas galite derinti su sijonu, šortais, ar tiesiog dėvėti po kelnėmis, suteikdamos kojoms daugiau šilumos. Tamprės taip pat tinka sportuojant, nes jos nevaržo judesių ir leidžia lengvai judėti.

Kokybiškos pėdkelnės kiekvienai moteriai

Netikėtai „nubėgusios” pėdkelnių akys gali sugadinti net ir geriausią dieną. Pėdkelnes apsaugosite ne tik vadovaudamosios šiais paprastais patarimais, bet ir rinkdamosios kokybiškus gaminius. „Intymi pagunda“ siūlo platų pėdkelnių asortimentą stilingoms ir savimi pasitikinčioms moterims. Čia rasite įvairių tipų itin tvirtų pėdkelnių laisvalaikiui, darbui, išskirtinėms progoms ir sportui. Pėdkelnės moterims – kiekvienam gyvenimo momentui.

Užsakymo Nr. KMC220070

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: