Organizatorių archyvo nuotr.

Elektronikos komponentai yra neatsiejama įmonių, gaminančių bei remontuojančių elektroninę, kompiuterinę aparatūrą, vaizdo, garso bei ryšio techniką, dalis. Tam tikra prasme kiekvienas žemės gyventojas yra susijęs su elektronikos komponentais, kadangi kasdienybėje naudoja daugybę įvairių elektronikos prietaisų.

Būtent aktyvus prietaisų vartojimas sukuria vis didesnę šių prietaisų paklausą, o tai skatina didesnius gamybos mastus. Taip didėja elektronikos prietaisų paklausa ir kokybiškų elektrotechnikos gaminių didmeninės prekybos pasiūla, kurioje nemažą rinkos dalį Lietuvoje užima elintosprekyba.lt. Bendrovė tiekia aukštos kokybės patikimų gamintojų komponentus tiek standartiniams, tiek individualiems specifiniams sprendimams įgyvendinti.

Elektronikos komponentų tipai ir jų skirtumai

Elektronikos komponentai yra skirstomi į pasyvius ir aktyvius, kurie atitinkamai diferencijuojami atsižvelgiant į šaltinio pobūdį, funkcijas, srovės srauto valdymą ir pan. Pagrindiniai šių komponentų tipų skirtumai yra tai, kad aktyvieji suteikia grandinei galios ir energijos, o pasyvieji energiją naudoja.

Taigi, aktyvūs komponentai – tai tokie, kurie gali suteikti galios padidėjimą, valdyti srovės srautą ir yra energijos donorai. Jų veikimui yra reikalingi išoriniai šaltiniai.

Tuo tarpu pasyvūs komponentai yra energijos priėmėjas, nereikalaujantis jokių išorinių šaltinių, jie negali suteikti galios, kaip ir kontroliuoti srovės srauto.

Aktyvūs komponentai yra diodai, tranzistoriai, SCR, integrinės schemos ir kiti, kurie naudojami prietaisuose, gaminančiuose energiją įtampos ar srovės pavidalu. Tuo tarpu pasyvūs – tai rezistoriai, kondensatoriai, indikatoriai ir kiti komponentai, naudojami prietaisuose, kuriuose energija saugoma įtampos ar srovės pavidalu.

Kiekvienas iš šių komponentų taip pat skirstomi pagal tipus ir elektronikos grandinėje turi atitinkamus žymėjimus.

Elektronikos komponentų paskirtis

Kaip jau buvo minėta, dažniausiai šie komponentai yra skirti gamybos bei remonto paslaugų įmonėms. Tačiau kai kuriuos buitinius komponentus jau galima rasti ir prekybos centruose.

Prieš įsigyjant šiuos komponentus, būtina žinoti, koks konkrečiai ir kokio tipo komponentas yra reikalingas. Pavyzdžiui, elementarus jungiklis gali būti mygtuko tipo, taip pat dvigubas vienos krypties arba dviejų krypčių jungiklis. Tuo tarpu kondensatoriai gali būti elektrolitiniai, keramikiniai arba kintami, rezistoriai – pastovūs, kintami, fotorezistoriai bei termorezistoriai, diodai – šviesos diodai ar fotodiodai ir t.t.

Užsakymo Nr. KMC210217

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: