Organizatorių archyvo nuotr.

Skolos – tai toks nemalonus dalykas, kad būtų geriausia neturėti nei skolų, nei skolininkų. Ypatingai nemalonu tais atvejais, kai kalbama apie skolas tarp pažįstamų ir artimų žmonių. Tai labai dažnai sugriauna ne tik verslo partnerių, bet ir draugų bei artimųjų draugystę.

Skolų administratoriai – kas jie?

Eskolos.lt skolų administravimas – tai paslauga, kurios negąsdina nei skolininkų skaičius, nei skolų dydis ar atstumas. Jeigu atsitiko taip, kad skolininkų daug, ir skolų atgauti gražiuoju nepavyksta, tai ženklas, kad skolininkas – ne jūsų rūpestis! Tai ženklas, kad šį ne itin malonų procesą pats metas perleisti profesionalams. Skolų administratoriai dirba įvairių skolų išieškojimo klausimais – nesumokėto darbo užmokesčio išieškojimu iš darbdavio, skolos išieškojimu iš fizinių asmenų, net išieškojimu užsienyje.

Ką daryti, norint skolos išieškojimą perduoti skolos administratoriui?

Visų pirma, tikriausiai turėtumėte susisiekti su jūsų pasirinkta bendrove telefonu ir aptarti individualią situaciją. Tuomet administratorius jus nukreips ir nurodys tolimesnius žingsnius, kuriuos turėtumėte atlikti. Esant poreikiui gali būti paskiriamas susitikimas, kurio metu išsamiai aptariama situacija. Nesudėtingais atvejais pakanka tiesiog užregistruoti skolą per skolų administravimo sistemą.

Kiek laiko trunka skolos išieškojimo procesas?

Kiekvienu atveju skolos išieškojimo procesas skiriasi ir priklauso nuo to, kokios yra skolos aplinkybės. Svarbi skolos atsiradimo kilmė, metai, ar yra kokie nors užfiksuoti dokumentai, galbūt tai ikiteisminis išieškojimas, o gal skola jau perduota teismui ar antstoliams. Nuo to priklauso proceso sudėtingumas, jo trukmė ir pan.

Kai kuriais atvejais pakanka išsiųsti skolininkams raštą su pasiūlymu per tam tikrą laikotarpį sumokėti skolą ir skolininkas geranoriškai sumoka. Pasitaiko atvejų, kad net ir teisminiai ginčai tęsiasi ilgą laiką.

Ar būtina turėti skolą liudijantį dokumentą su parašais?

Šiandien praktika ne kartą įrodė, kad nebūtina turėti skolą liudijantį pasirašytą vekselį ar kitą dokumentą. Jeigu turite bent kažkokį susirašinėjimą el. paštu ar SMS žinutėmis, kuriose skolininkas pripažįsta skolos faktą, tai jau gali būti svarus įrodymas ir pagrindas skolos išieškojimo procese. Be to, visai nesvarbu, kurioje užsienio šalyje yra jūsų skolininkas.

Užsakymo Nr. KMC210236

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: