Pexel.com archyvo nuotr.

Vandens kietumas – problema, kamuojanti daugelį besinaudojančių vandentiekiu ir nuosavais šuliniais. Sąvoka „kietas vanduo“ reiškia, kad vandenyje gausu ištirpusių metalų (paprastai kalcio ir magnio) jonų, o kuo jame mažiau įvairių ištirpusių mineralinių medžiagų, tuo vanduo minkštesnis.

Paprastai norint patikrinti, ar vanduo nėra per kietas, nereikia net specialių tyrimų: esant kietam vandeniui stiklinės dušo kabinų sienelės, vonios plytelės, metaliniai santechnikos prietaisai (čiaupai, dušų galvutės ir kt.) padengiami tarsi balta plėvele. Jeigu vanduo namuose kietas, prastai putoja ir muilas, kitos prausimuisi/plovimui skirtos priemonės, buitiniai valikliai.

Jeigu vanduo – šulinio, didėja tikimybė, kad jis bus kietas, nes būtent gruntiniuose vandenyse aptinkama daugiausia ištirpusių medžiagų. Tiesa, vandens kietumui įtakos turi ir dirvožemio struktūra: labiausiai vandenį kietina kalkakmenis.

Kokių nepatogumų sukelia per kietas vanduo?

1. Suprastėjęs prietaisų efektyvumas, dažnesni gedimai, išaugusios elektros energijos sąnaudos

Specialistai atkreipia dėmesį, kad kietas vanduo trumpina prietaisų tarnavimo laiką. Kalkių nuosėdos kaupiasi ant elektrinių virdulių, garų funkciją turinčių lygintuvų, skalbimo mašinų, indaplovių, vandens šildytuvų kaitinimo elementų, kurie „apauga“ kalkėmis. Pavyzdžiui, nustatyta, kad vandens šildytuvų efektyvumas tokiu atveju sumažėja maždaug ketvirtadaliu (25 proc.): prietaisai veikia nebeefektyviai, veltui eikvojama elektros energija.

2. Rūdijantys, užsikimšę vamzdžiai

Vamzdžiuose, kuriais teka kietas vanduo, susidaro apnašos, trikdančios vandens tėkmę. Jei vamzdžiai – siauri, galiausiai jie užsikemša, tad juos tenka valyti patiems arba kviesti santechniką.

3. Nemalonaus kvapo vanduo

Paprastai kietas vanduo yra nemalonaus kvapo, jaučiamas neintensyvus metalo skonis. Tokį vandenį gerti galima, tačiau daugelis vis tik renkasi pirktinį vandenį. Vėlgi tai susiję su tam tikrais nepatogumais: reikia pasirūpinti, kad namuose nuolat būtų vandens, išauga išlaidos, kurių visiškai paprastai galima išvengti.

4. Neigiamas poveikis plaukams, odai

Kietas vanduo sausina odą, gali kimšti poras, sukelti įvairių kitų odos problemų, o plaukai tampa šiurkštūs, praranda žvilgesį. Idealiai praustis ir galvai trinkti tinka minkštas vanduo.

5. Estetinė problema

Dar viena iš dažniausiai įvardijamų problemų – estetinė: ant vonios paviršių lieka baltos dėmės. Ir nors dažnai paviršius pakanka nuvalyti actu sudrėkinta šluoste ar kempinėle, tačiau kasdienis vonios valymas atima nemažai laiko ir energijos.

Ar verta minkštinti vandenį?

Minkštinti vandenį verta ne visais atvejais. Tad Wfilters prekės ženklo ekspertai pataria pirmiausia atlikti vandens tyrimus ir tik po to nuspręsti, kaip elgtis. Reikia turėti omenyje, kad kietame vandenyje ištirpę nedideli kalcio ir magnio kiekiai mūsų organizmui gali būti netgi naudingi. Vandenį minkštinant jie gali būti keičiami natriu, kuris organizmui teikia kur kas mažiau naudos.

Labai dažnai pakanka tik sumontuoti specialų vandens minkštinimo prietaisą, tvirtinamą prie vamzdžių. Jei vanduo – ypač kietas, vandenį suminkštinti padės profesionalūs vandens filtrai.

Užsakymo Nr. KMC210109

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: