Organizatorių archyvo nuotr.

Šiais laikais geros užsienio kalbos žinios yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Visgi labai dažnais atvejais išmanyti vieną ar kelias svetimas kalbas nepakanka, tad su vertėjų poreikiu daugeliui tenka susidurti ne tik versle, bet ir kasdieniniame gyvenime. Šiandien vertėjo specialybė yra išties paklausi ir labai reikalinga, tačiau kaip nepasiklysti tarp gausos skirtingų vertėjų ir išsirinkti tą, kuris geriausiai atliks reikiamą paslaugą?

Esminis klausimas – laisvai samdomas vertėjas ar vertimų biuras?

Tam, kad atsakytumėte į šį klausimą, labai svarbu skirti dėmesio savo poreikiams. Kokios paslaugos jums reikia, pavyzdžiui, iš lietuvių į rusų kalbą išversti svarbų dokumentą ar vertimo žodžiu? Nuo to, kiek svarbi ir atsakinga yra užduotis, priklausys ir vertėjo pasirinkimas. Atkreipkite dėmesį, kad vertimo biurai įprastai turi daugiau darbuotojų, kurie dirba pagal tam tikrą specifiką, turi patirtį konkrečioje srityje arba yra gimtakalbiai vertėjai. Čia jūs turite daugiau garantijų gauti paslaugą laiku ir kokybišką nei renkantis laisvai samdomą vertėją.

Kokią patirtį turi vertėjas? 

Ieškodami reikiamų specialistų visuomet atkreipkite dėmesį, su kokiais vertimais specialistas dirba. Natūralu ir savaime suprantama, kad vienas vertėjas, kad ir koks profesionalus bebūtų, negali tobulai atlikti bet kokio vertimo. Vieni dirba su teisiniais dokumentais, kiti verčia medicininius tekstus, dar kiti dažniau atlieka vertimus žodžiu konferencijose ar verslo susitikimuose. Renkantis patikimą vertėją, labai svarbu į tai atsižvelgti. Taip būsite tikri dėl paslaugos kokybės, ypač tuomet, jeigu reikia konkretaus ar specifinio vertimo.

Kainos įtaka pasirinkimui

Nieko nuostabaus, kad įvairias paslaugas, taip pat ir vertimo, renkamės atsižvelgdami ir į kainas. Svarbu atrasti tai, kad tiks kiekvieno galimybėms. Tiek labai pigios, tiek pernelyg brangios paslaugų kainos visuomet įtakoja pasirinkimą. Tad kaip surasti aukso vidurį? Pasikonsultuokite su pasirinktomis vertimo įmonėmis, individualiai dirbančiais vertėjais, įvertinkite darbų atlikimo terminus, garantijas, nes visa tai prisideda prie paslaugos įkainių.

Dar vienas svarbus momentas – atsiliepimai, įvertinimai. Skirkite pakankamai laiko ir domėkites, klauskite. Dar daugiau, tokiu būdu pamatysite skirtingų įmonių požiūrį į klientus bei bendradarbiavimo galimybes.

Užsakymo Nr. KMC210075

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: