Organizatorių archyvo nuotr.

Kredito kortelė yra viena iš pagrindinių finansų valdymo priemonių, suteikiančių patogumo, saugumo ir įvairių privalumų, kurie yra patrauklūs jos naudotojams. Tačiau daugeliui, planuojančiam pasinaudoti šia finansine priemone, dažnai kyla daug įvairių klausimų. Šiame straipsnyje atsakome į 8 dažniausiai užduodamus klausimus apie kreditinę kortelę, kreditą internetu, grynųjų pinigų grąžinimą ir kitas susijusias funkcijas, kad naudotojams būtų lengviau orientuotis kredito kortelių naudojimo srityje.

1. Kas yra kredito kortelė?

Kredito kortelė yra banko arba finansų įstaigos išduota finansinė priemonė, leidžianti skolintis lėšų, neviršijant nustatyto limito, pirkiniams, paslaugoms ir kitoms reikmėms. Pasiskolintą sumą reikia grąžinti visą iki sąskaitos išrašymo dienos arba per tam tikrą laiką, mokant palūkanas ir galimus mokesčius.

2. Kreditinė kortelė: kaip pateikti paraišką jai gauti?

Siekiant gauti kredito kortelę, paprastai reikia pateikti paraišką bankui arba kredito kortelių bendrovei internetu (kreditas internetu). Paraiškoje bus prašoma pateikti asmeninę ir finansinę informaciją, pagal kurią bus įvertinamas Jūsų kreditingumas. Paraiškos patvirtinimas priklauso nuo tokių svarbių aspektų, kaip kredito balas, pajamos ir turima skola.

3. Kokie yra kredito kortelės naudojimo privalumai?

Kredito kortelės suteikia daug privalumų, įskaitant patogumą nesinešioti grynųjų pinigų, didesnį saugumą ir apsaugą nuo sukčiavimo, galimybę kaupti kreditą ir tokias privilegijas, kaip pinigų grąžinimas ir kiti išskirtiniai pasiūlymai. Be to, kreditinė kortelė dažnai suteikia papildomų privalumų, pavyzdžiui, pratęstą pirkinių garantiją.

4. Kas yra kredito limitas?

Kredito linija (kredito linija) – tai didžiausia suma, kurią galite įskaityti į savo kredito kortelę. Šį limitą nustato kortelės išdavėjas, atsižvelgdamas į Jūsų kredito reitingą, finansinę istoriją ir pajamas. Svarbu protingai valdyti šį limitą, kad išvengtumėte didelių skolų ir galimos žalos kredito balui.

5. Kaip veikia pinigų grąžinimo programa?

Pinigų grąžinimas yra daugelio kredito kortelių suteikiama atlygio programa, pagal kurią kortelės turėtojui grąžinama tam tikra išleistos sumos dalis. Skirtingos kortelės siūlo skirtingą pinigų grąžinimo normą įvairioms kategorijoms, pavyzdžiui, maisto produktams, degalams ir maistui, todėl jos yra populiarus pasirinkimas kasdienėms išlaidoms. ,,Nordecum“ siūloma Cashback funkcija kredito kortelės naudotojams sugrąžina 2 proc. nuo išlaidų, apmokėtų kredito kortele.

6. Į ką reikėtų atsižvelgti renkantis kredito kortelę?

Rinkdamiesi kredito kortelę, atsižvelkite į savo finansinius įpročius ir tikslus. Ieškokite kortelės su atlygio programa, atitinkančia Jūsų išlaidų įpročius, taip pat atkreipkite dėmesį į palūkanų normas ir patikrinkite, ar nėra metinių mokesčių. Be to, apsvarstykite kortelės kredito limitą ir jos teikiamus privalumus, susijusius su saugumu ir papildomomis privilegijomis.

7. Ar kredito kortelė gali turėti įtakos kredito balui?

Taip, tai, kaip naudojate kredito kortelę, gali turėti didelės įtakos Jūsų kredito balui. Laiku atliekami mokėjimai ir nedideli likučiai, palyginti su kredito limitu, gali pagerinti Jūsų balą. Ir atvirkščiai, vėluojantys mokėjimai, dideli likučiai ir maksimalus kredito limito išnaudojimas gali neigiamai paveikti Jūsų balą.

8. Kokie galimi su kredito kortelėmis susiję mokesčiai?

Kredito kortelėms gali būti taikomi įvairūs mokesčiai, pavyzdžiui, metiniai, vėlavimo mokesčiai, taip pat mokesčiai už viršytą kredito limitą ir mokesčiai už grynųjų pinigų avansą. Siekiant tinkamai valdyti kortelę ir išvengti nereikalingų išlaidų, labai svarbu suprasti šiuos mokesčius.

Kredito kortelė – naudinga finansinė priemonė, jei ja naudojamasi atsakingai. Suprasdami pagrindinius dalykus ir išmintingai valdydami kortelę, galite pasinaudoti jos suteikiamais privalumais, kad padidintumėte savo finansinį lankstumą ir kurtumėte teigiamą kredito istoriją.

Partnerio turinys

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: