Organizatorių archyvo nuotr.

Stogų, sienų, perdangų ir kitų konstrukcijų įrengimui gelžbetoninės perdangos plokštės naudojamos jau daugybę metų. Net ir seno statymo daugiabučiuose dauguma vidinių pastato struktūrų suformuotos naudojant būtent šias medžiagas. Tuomet rinkoje pasirinkimas buvo ne toks platus, tad statybininkai galėjo džiaugtis, kad jų darbus palengvina ir pastato kokybę pagerina paprastos perdangos plokštės. Prieš keletą metų gelžbetonio produkciją gaminančių įmonių pasiūloje atsirado naujovė – kiaurymėtosios perdangos plokštės. Jų populiarumas sparčiai augo, o pastaruoju metu šios plokštės baigia nurungti senųjų technologijų plokštes. Kokiais privalumais pasižymi ši naujovė?

  • Plokštėse esančios angos užtikrina pastato vidaus konstrukcijų ventiliaciją. Tokiu būdu pailgėja statinio eksploatacijos laikotarpis.

  • Maksimali garso ir šilumos izoliacija. Dėl šios priežasties kiaurymėtosios plokštės ypač tinka daugiabučių statybos projektams, kai aktualus triukšmo izoliacijos ir šilumos taupymo rodiklis.

  • Atsparumas karščiui ir drėgmei. Atsižvelgiant į plokštės skersmenį ir betono sluoksnio storį atsparumas ugniai gali siekti net iki 120 min. Ši savybė žymiai padidina pastato saugumo rodiklį. O atsparumas drėgmei garantuoja, kad perdangos plokštės nesideformuos ir užtikirns puikią vidaus konstrukcijų būklę.

  • Tinka esant didelei apkrovai. Kiaurymėtosios perdangos plokštės apkrova gali siekti net iki 20 kPa. Žinoma, šis rodiklis priklauso nuo plokštės matmenų, tad itin didelei apkrovai rekomenduojama rinktis vientisą atitinkamo dydžio plokštę, o ne kelių plokščių konstrukciją.

  • Patogus montavimas. Kiaurymėtųjų plokščių montavimo darbai vyksta sklandžiau jau vien dėl to, kad plokštės gaminamos atsižvelgiant į užsakovo poreikius. Žinoma, kaip ir montuojant kitas konstrukcijas, čia taip pat reikia atsižvelgti į keletą rodiklių. Pirmiausia, šių plokščių negalima montuoti po kiaurymėmis. Šiuo atveju reikia naudoti vertikalias perdangų briaunas, ir tik tada montuoti kiaurymėtąsias plokštes. Taip pat turi būti išlygintas atraminis paviršius, o norint montuoti plokštes ant skiedinio privaloma naudoti plastiko ar metalo lyginimo tarpiklius.

  • Pritaikomos individualiems projektams. Kiaurymėtosios perdangos plokštės gaminamos pagal užsakovų brėžinius. Nors jų plotis nekintantis (1200 mm), o aukštį galima pasirinkti iš keletos variantų, tačiau ir pagaminta produkcija gali būti pritaikoma individualiems poreikiams – plokštes galima pjauti siauresnėmis dalimis, galus nupjauti norimu kampu.

  • Patraukli kaina. Kokybiškų kiaurymėtųjų plokščių apytikslė kaina yra nuo 24 eur už kvadratinį metrą. Žinoma, tai tik orientacinė kaina, kuri svyruoja priklausomai nuo gamintojo, plokščių aukščio, individualaus užsakymo ir kitų rodiklių. Tačiau bet kokiu atveju, atsižvelgiant į šių gaminių privalumus, kainą galima vadinti tikrai patrauklia ir prieinama tiek smulkiems statybų projektams, tiek daugiabučių statybai.

Šie privalumai pagrindžia augantį kiaurymėtųjų plokščių populiarumą. Taip pat verta paminėti, kad gelžbetonio konstrukcijų gamybos įmonės skiria ypatingą dėmesį šių plokščių gamybos technologijoms. Nepertraukiamo formavimo gamybos principas užtikrina maksimaliai geras plokščių savybes. Gamybos metu ant lynų, kurie įtempiami hidraulinio įrenginio pagalba, pilamas betono mišinys bei formuojamos angos. Pasibaigus plokštės kietinimo procesui, ji pjaustoma į reikiamo dydžio dalis. Tokia gamybos technologija, kai vientisa konstrukcija dalinama į kelias dalis, leidžia įgyvendinti konkrečiam projektui geriausius sprendimus.

Kiaurymėtųjų plokščių gamybos srityje lyderiu galima pavadinti UAB „Kauno gelžbetonis“. Ši įmonė nuo 2019 metų kiaurymėtasias perdangos plokštės gamina pagal įdiegtą inovatyviausią Lietuvoje nepertraukiamo formavimo sistemą. Dėka šios gamybos linijos UAB „Kauno gelžbetonis“ savo klientams gali pasiūlyti aukščiausios kokybės ir geriausių techninių savybių gaminius.

Statybų vadovams ir individualiems statytojams belieka pasidžiaugti, kad Lietuvos statyboms skirtos produkcijos rinka sparčiai juda į priekį. Tokios naujovės ne tik palengvina statybų procesus, padidina statinių vertę, bet ir prailgina jų eksploatacinį laikotarpį.

Užsakymo Nr. KMC200118

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: