Organizatorių archyvo nuotr.

Gyvenimo nepakeičiama dalis yra atsisveikinimas su mūsų artimaisiais, tačiau jų atminimas gyvuoja mūsų širdyse ir prisiminimuose. Tai, kaip mes rūpestingai ir nuoširdžiai sutvarkome kapavietę, bei tai kaip ja nuolat rūpinamės, atspindi mūsų pagarbą bei ryšį, prisirišimą prie artimojo. Atnaujindami kapavietę mes išsaugome  ir puoselėjame mirusio artimojo orumą bei tokiu būdu pagerbiame jo nugyventą prasmingą gyvenimą.

Kapaviečių priežiūra ir atnaujinimas yra reikšminga užduotis, todėl tokiu atveju reikėtų kreiptis į tokius specialistus kaip „Monumentas“ komanda, kurie yra padės apsispręsti kokius kapavietės tvarkymo ar atnaujinimo darbus geriausia atlikti vertinant kiekvieną individualų atvejį.   „Monumentas“ specialistai turi darbo patirties tiek kultūros paveldo kapinėse, tiek ir paprastose kapinėse, o jų teikiamų paslaugų spektras Kaune ir jo rajone yra itin platus, pradedant kapavietės vienkartiniu sutvarkymu ir baigiant paminklų gamyba pagal individualų užsakymą, tačiau remiantis specialistų daugiamete patirtimi išskiriami keli dažniausiai pasirenkami kapų atnaujinimo būdai:

Kapavietės dengimas plytelėmis arba granitine plokšte

Vienas iš šiuolaikinių atnaujinimo būdų yra kapavietės dengimas granito plokšte, kuris nereikalauja nuolatinės priežiūros, nereikia rinkti medžių lapų ar spyglių, nereikia ravėti piktžolių. Šis būdą renkasi klientai, kurių kapavietės yra kitame Lietuvos mieste ir neturima galimybės dažniau jų lankyti. Kapavietė ilgai išlieka tvarkinga ir skoninga, viskas ką reikia padaryti – drėgna skepetėle nušluostyti dulkes, purvą ir krituolius.

Daugelis klientų įsirengdami kapavietę jau pamėgo ir kitą itin praktišką sprendimą – kapo dengimą granito plytelėmis, –  komentuoja „Monumentas“ vadovas.  Šio kapavietės dengimo metodo populiarumą lėmė jo ekonomiškumas – granito plytelės yra ženkliai pigesnės nei granito plokštės. Pakankamai universalus ir prieinamas kapo dengimo būdas savo estetiškumu, stiliumi nei kiek nenusileidžia tradicinėms granito plokštėms.

Kapavietės dengimas betoninėmis trinkelėmis

Tai dar vienas kapavietės tvarkymo būdas, kuris ekonimiškai patrauklus ieškantiems ilgaamžio, bet estetiško sprendimo. Dažniausiai trinkelės kapavietėse klojamos atliekant kapo renovaciją – senose arba kultūros paveldo kapinėse. Trinkelių dėka galima sukurti itin unikalių originalių raštų, formų, pasirinktos temos mozaiką, kuri puošia kapą.

Atkreiptinas dėmesys, kad kapavietėje klojamos trinkelės turi būti viename lygyje su kapo pamatu ar tvorele. Netinkamai paruošus pagrindą ir trinkelėms esant žemiau nei kapo pamatas bei tvorelė, po lietaus kaupsis vanduo ir sutrumpės trinkelių eksploatavimo laikas.

Kapavietės dekoravimas juodžemiu ar skaldele

Dekoruojant kapavietę juodžemiu, mulču ar skalda galima sukurti savitą stilių. Pasirinkus tokius natūralius dekoravimo elementus kaip juodžemis ar mulčas ateityje yra paprasčiau ir patogiau prižiūrėti kapą.

Kapavietės dekoravimas kapų akmenukais ir skaldele yra itin praktiškas pasirinkimas, tik reikėtų atkreipti dėmesį į augmeniją esančią aplinkui, kad nebūtų spygliuočių ir lapuočių medžių, nes krintančius lapus ir spyglius reikia nuolatos nurinkti.

Akcentuotina,  kad kapavietėje turint granitinę skaldelę galima padaryti meninį dekoravimą su skirtingų spalvų skaldele, tokiu būdu kapavietė tampa tikrai unikali.

Naujo paminklo gamyba ar senojo restauracija

Ilgus metus kapinėse stūksantys paminklai praranda savo išvaizdą, gali apaugti samanomis ar kerpėmis, tačiau prieš nusprendžiant užsiimti naujo paminklo gamyba reikėtų įvertinti paminklo restauravimo galimybę.  Šiais laikas yra specialiai tam skirtų priemonių, kurių dėka paminklo atnaujinimas gražinant jiems pirminę išvaizdą yra įmanomas, tik reikia suprasti, kad prieš pradedant restauravimo darbus paminklo būklę turėtų įvertinti specialistas. Kartais kritinės būklės, labai seni paminklai yra nerestauruotini ir naujo paminklo gamyba yra neišvengiamas pasirinkimas.

„Monumentas“ turi didelę darbo patirtį tiek su standartine paminklų gamyba tiek pagal individualius užsakymus. Komanda paminklus gamina tik iš aukščiausios kokybės granito akmens, kadangi tai užtikrina ne tik gaminio estetinę išvaizdą, bet ir jo ilgaamžiškumą.

Be to, užsisakius paminklo gamybą pas „Monumentas“ komandą bus paruoštas ne tik paminklo dizaino vizualinis vaizdas su  modernia 3D projektavimo technologija bet ir paruošti ir suderinti visi reikalingi dokumentai ir formalumai reikalingiems darbams kapavietėje atlikti.

Renkantis būdą atnaujinti artimojo kapą, svarbiausia turėti omenyje tris esminius faktorius: biudžetą, kapavietės reljefą, aplinką ir artimojo asmenybės bruožus. Atnaujindami artimojo kapą, mes ne tik išreiškiame pagarbą mūsų artimiesiems, bet ir sukuriame vietą, kurioje jie visada gyvens mūsų širdyse.

Partnerio turinys

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: