Naujienų portalas delfi.lt pirmadienį skelbia slapta darytus vaizdo įrašus, kuriuose užfiksuotos galimos derybos dėl įkalinimo įstaigose laisvės atėmimo bausmes atliekančių asmenų balsavimo už Darbo partiją.

Filmuotoje medžiagoje užfiksuota, kaip tariamasi dėl kalinių paramos “darbiečiams”, Vilniaus vicemerui Jonui Pinskui ir jo žmonai Živilei. Kalbama apie konkrečias sumas, dėliojami balsavimo instrukcijų kaliniams mechanizmai.

Pasak delfi.lt, įrašuose – nurodymai, už ką kaliniai turėtų balsuoti, o už ką – ne, bei paaiškinimai, kaip įkalintiesiems bus atlyginta už jų balsus. Kaip kalinių motyvavimo priemonę, balsų “pardavėjas” nurodo, pvz., tai, kad balsavimo dieną dalis nuteistųjų paprasčiausiai nebus mušami.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas delfi.lt teigė, jog šią informaciją vertinti reikia labai rimtai.

“Teisėsaugos institucijoms reikia atiduoti šitokius dalykus. Vertins VRK. Bet mes dar tos medžiagos neturime. Ir aš tikiuosi, kad vertins labai griežtai. Norėčiau pirma tą medžiagą pamatyti”, – sakė Z.Vaigauskas.

Policijos departamento ir Generalinės prokuratūros atstovai pirmadienio rytą BNS negalėjo pasakyti, ar bus tiriami paskelbti įrašai ir informacija, tačiau neneigė, kad ji pareigūnus sudomino.

Ar teisėsauga vertins paviešintą medžiagą, paaiškės pirmadienį.

Vaizdo įrašus delfi.lt teigia gavęs dalyvaujant Liberalų ir centro sąjungos kandidatei į Seimą Jurgitai Gintautaitei.

Suskaičiavus kiek daugiau nei pusės – 51,98 proc. – rinkėjų balsus, Seimo rinkimuose toliau pirmauja “darbiečiai”, antri lieka socialdemokratai.Dėl galimo rinkėjų papirkinėjimo per išankstinį balsavimą ir rinkimų dieną policija Lietuvoje iš viso jau yra pradėjusi 12 ikiteisminių tyrimų. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: