Internete - alimentų skaičiuoklė
(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Alimentus vaikui išlaikyti mūsų šalyje neretai tenka prisiteisti teismo keliu – praeitais metais buvo užvesta beveik 8 tūkst. tokių bylų, tačiau prieš pradėdami procesą ieškovai dažniausiai nežino, kokia suma jiems turėtų priklausyti. Nuo šiol tai sužinoti jiems padės visiems internetu prieinama alimentų skaičiuoklė.

Orientaciniu kriterijumi, nustatant vaikui išlaikyti reikalingos sumos dydį, pripažįstama vieno mėnesio minimalaus mėnesinio atlyginimo dydžio suma, tačiau teismų praktikoje priteisiamų alimentų suma varijuoja nuo 200 iki 2000 litų ir daugiau.

Specialiai sukurtame interneto tinklalapyje www.alimentuskaiciuokle.lt galima sužinoti apytikslią Lietuvoje priteistinų alimentų sumą, atsižvelgiant į pagrindinius respondento rodiklius.

Skaičiuoklės formulė sukurta remiantis Lietuvos Aukščiausiojo Teismo bylose suformuota teismų praktika.

Projekto iniciatorė, Klaipėdoje įsikūrusios bendrovės „Teisinių paslaugų grupė“, direktorė Karolina Charlampova, sako, kad ši idėja gimė vis dažniau sulaukiant klientų, kurie kreipiasi dėl alimentų priteisimo vaikams išlaikyti.

„Tokiose bylose asmuo iš anksto nori žinoti, kokią alimentų sumą būtų galimą prisiteisti teismo keliu, kad žinotų ar apskritai tai verta daryti. Nuo šiol tai bus galima padaryti net neišeinant iš namų, ieškovai sutaupys daug brangaus laiko“, – teigia K. Charlampova.

„Teisinių paslaugų grupės“ vadovė atkreipia dėmesį į tai, kad alimentų skaičiuoklės pateikiami rezultatai yra gana tikslūs, tačiau tik orientaciniai.

„Žinoma, konkrečią alimentų sumą gali nustatyti tik teismas, atsižvelgdamas į konkrečioje byloje esančias papildomas aplinkybes bei pateiktus įrodymus“, – sako bendrovės direktorė.

„Teisinių paslaugų grupės“ informacija

Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: