Išaugo keleivių, atvykstančių į Lietuvą autobusais, srautas
(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Per aštuonis šių metų mėnesius autobusais į Lietuvą atvažiavo 45 proc. daugiau keleivių nei tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais.

Labiausiai padidėjo keleivių srautai iš Lenkijos (110 proc. daugiau keliaujančių nei pernai), Belgijos (90 proc.), Rusijos (50 proc.) Vokietijos ir Latvijos (po 30 proc.). Tokią statistiką pateikia tarptautinė pervežimų autobusais bendrovė „Ecolines“.

„Šios tendencijos atitinka bendrą turistų į Lietuvą srauto augimą. Visuomet buvo didelis susidomėjimas Lietuva iš Lenkijos, Rusijos, Vokietijos ar kaimyninės Latvijos, tačiau maloniai nustebino ženkliai padaugėjusių keleivių iš Belgijos.

Tai – besiplečiančio pažinčių tinklo, žmonių kosmopolitiškumo rezultatas“, – teigia tarptautinės pervežimų autobusais bendrovės „Ecolines“ Lietuvos-Lenkijos regiono vadovas Remigijus Dvareckas.

Vien per šių metų rugpjūtį parduota 35 proc. daugiau bilietų į Lietuvą, nei 2010-aisiais tuo pačiu metu. Keleivių srautas iš Vokietijos padidėjo 60 proc., Prancūzijos 30 proc., Rusijos 40 proc.

„Dalis atvykstančiųjų iš Vokietijos yra lietuviai, grįžtantys aplankyti giminaičių, tačiau padidėjęs srautas tiek iš Vokietijos, tiek Prancūzijos rugpjūčio mėnesį susijęs ir su Europos krepšinio čempionatu, prasidėjusiu rugpjūčio pabaigoje.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: