(c) kaunozinios.lt archyvo nuotr.

Garliavoje įsibėgėja Vasario 16-osios gatvės rekonstrukcijos darbai. Savo nuomones, pastabas ir pasiūlymus išsakė Kauno rajono savivaldybės Kelių ir transporto skyriaus darbuotojai, projektuotojai, techniniai prižiūrėtojai ir rangovai. Šiuo metu Vasario 16-osios gatvėje įrenginėjamos automobilių stovėjimo vietos.

Nors panašūs darbai sukelia gyventojams laikinų nepatogumų, Vasario 16-osios gatvėje kalbinti praeiviai vienbalsiai tvirtino, kad labai džiaugiasi projektu. ,,Tai lyg laimingas loterijos bilietas, kuris atiteko būtent mums. Ne kiekvienam miestui taip sekasi“, – sakė vienas jų. Iš tiesų, Garliavoje 2007 metais buvo rekonstruota J.Lukšos gatvė, pernai – Vytauto gatvė.

Tiesa, dėl vienos ambicingos gyventojos, automobilių stovėjimo aikštelę Vasario 16-osios gatvėje teks sumažinti 10 metrų ir tokiu pat skaičiumi sumažės automobilių stovėjimo vietų, kurios tikrai reikalingos šio namo gyventojams.

Tuo tarpu Garliavos mokyklos darželio direktorė ir vaikų tėveliai yra ne kartą kreipęsi į Kauno rajono savivaldybę dėl aikštelės prie darželio įrengimo, kad būtų galima saugiai išlaipinti ir įlaipinti vaikus. Prieš keletą metų čia užfiksuotas nelaimingas atsitikimas, kurio metu buvo sužalotas vaikas.

Rekonstrukcija bus vykdoma 0,532 km ilgio Vasario 16-osios gatvės ruože, pradedant nuo Vytauto g. Šioje atkarpoje bus išardyta sena asfalto danga, įrengta lietaus kanalizacija bei gatvės pagrindai, paklota nauja asfalto danga, įrengtos automobilių stovėjimo vietos šalia gatvės važiuojamosios dalies, pėsčiųjų takas, jo ir gatvės apšvietimas.

Rekonstrukcijos darbai atsieis per 1 milijoną litų, jie finansuojami iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Projektą vykdo konkursą laimėjusi UAB ,,Kamesta“.

Darbus numatyta užbaigti kitų metų gruodį. Vasario 16-oios gatvė yra viena pagrindinių gatvių, jungianti Vytauto gatvę su krašto keliu ,, Kauno HE–Garliava“.

Pasak Kauno rajono savivaldybės mero pavaduotojo Petro Mikelionio, netrukus bus pradėti vykdyti dar du europiniai projektai, kurių bendra vertė – 1,4 milijono litų. ,, Džiaugiamės, kad bendromis Savivaldybės ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos pastangomis jau prasideda kelio ,,Liučiūnai – Vilkija“ rekonstrukcijos darbai. Pirmajame etape numatyta pakloti asfalto dangą 6,6 kilometro ruože“, – sakė P.Mikelionis.

Kauno rajono savivaldybės administracijos Kelių ir transporto skyriaus vedėjas Kęstutis Povilaitis sakė, kad įgyvendinus šiuos projektus Kauno rajone asfaltuotų kelių ir gatvių padaugės 10 kilometrų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: