Gegužės 15-22 dienomis Europos jaunimo savaitė bus švenčiama ne tik visoje Europoje, bet ir Kaune bei Kauno regiono savivaldybėse. Šiai įdomiai šventei paminėti buvo ruoštasi iš anksto – Kauno miesto savivaldybė vasario mėnesį teikė projekto paraišką finansavimui gauti pagal Europos sąjungos programos „Veiklus jaunimas“ 5.1 priemonę „Jaunų žmonių ir už jaunimo reikalus atsakingų asmenų susitikimai“. Kartu su Kauno miestu Europos jaunimo savaitės renginius įgyvendins Kauno rajono, Kėdainių, Kaišiadorių, Raseinių, Prienų, Jonavos rajonų savivaldybės, taip pat Birštono miesto savivaldybė.

Prie veiklų prisidės ir gausus būrys projekto partnerių: Europos informacijos centras, Europos jaunimo komanda, Tolerantiško Jaunimo Asociacija, Jonavos jaunimo centras, Kauno jaunimo žiniasklaidos centras, Kauno jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“, jaunimo laidos „Kėdainietis TV“ komanda.

Europos jaunimo savaitė vyksta nuo 2003 m. kas 18 mėn. pagal prezidentaujančių Europos Sąjungos Tarybai valstybių ciklus. Europos jaunimo savaitės tikslas atkreipti dėmesį į jaunimui aktualius klausimus, parodyti jų vykdomas veiklas ir prisidėti prie Europos Jaunimo strategijos prioritetų įgyvendinimo.

2011 metais Europos jaunimo savaitės metu dėmesys bus skiriamas: jaunų žmonių ir už jaunimo reikalus atsakingų asmenų susitikimams, gerosios praktikos pasikeitimams, dialogams.

Jei turi savo nuomonę, jei tau rūpi jaunų žmonių situacija Europoje ir Lietuvoje, jei tiki neformalaus ugdymo poveikiu, dialogu ir konsultacijomis su jaunais žmonėmis ir už politiką, jaunimo reikalus atsakingais asmenimis, jei nori pamatyti ką gali ir moka jaunimas ateik pats ir atsivesk draugus. Europos jaunimo savaitės metu jauni žmonės kurs video reportažus apie ES, galbūt Tu papulsi į juos.

Renginiai, kurie vyks Kauno regione:

Gegužės 16 d. 20.00 val.

Kino vakaras „Po Europos dangum” – „Panašūs ir skirtingi – italų ir prancūzų kinas“, VDU svečių namų kiemelis, Muitinės g., Kaunas.

Gegužės 17 d. 10.00 val.

Konferencija „Europos sąjungos jaunimo strategija ir jos tikslų įgyvendinimas Kauno regiono savivaldybėse“, Kauno miesto savivaldybės didžioji salė, Laisvės al. 96, Kaunas.

20.00 val. Kino vakaras „Po Europos dangum”, kurio metu bus rodomas dokumentinis edukacinis filmas „Sveiki, aš esu…”, Jonavos jaunimo centro kiemas, Chemikų g. 136, Jonava.

Gegužės 18 d. 11.00 val.

Dviračių varžybos „Šviesk ant dviejų ratų“, Laisvės aikštė, Prienai.

Gegužės 19 d.

Informacinis seminaras „Sužinok, informuok ir startuok Europoje”, Šeteniai, Č. Milošo sodyba, Kėdainių raj. (išankstinė registracija indre.starazinskaite@gmail.com).

17.00 val. Kauno regiono jaunimo koncertas, Vytauto Didžiojo bažnyčios scena, senamiestis, Kaunas.

Gegužės 20 d.

Informacinis seminaras „Sužinok, informuok ir startuok Europoje”, Šeteniai, Č. Milošo sodyba, Kėdainių raj.

15.00 val. Vieša paskaita jaunimui apie savanorystę sporte „Artėjant krepšinio čempionatui“, sanatorijos „Versmė” konferencijų salė (II a.), B. Sruogos g. 9, Birštonas.

15.00 val. Video reportažų – jaunųjų žurnalistų iš Kauno ir Kėdainių kūrybos peržiūra. Kėdainių švietimo centras, Josvainių g. 40, Kėdainiai.

21.00 val. Kino vakaras „Po Europos dangum” prie Kaišiadorių kultūros ir meno centro, Kultūros Klubas „Voras“, Gedimino g. 40, Kaišiadorys.

Gegužės 21 d. 10.00 val.

Tolerantiško Jaunimo Asociacijos (TJA) Kauno skyriaus organizuojamas renginys „imPULSAS“, Kauno miesto savivaldybės didžioji salė, Laisvės al. 96, Kaunas.

Esi kviečiamas ir laukiamas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: