(c) kaunozinios.lt archyvo nuotr.

Išrinkti dvyliktojo tradicinio „Swedbank“ Lietuvoje taupyklių konkurso nugalėtojai. Pagrindinį prizą laimėjo Austėja Minkevičiūtė (Panevėžys), sukūrusi taupyklę „Svajonių karoliai“. Nugalėtojos laukianti dovana – asmeninis nešiojamas kompiuteris.

Mažųjų (6-9 metų) grupėje I-ąją vietą laimėjo Augustė Vilūnaitė (Druskininkai), konkursui pateikusi taupyklę „Išsipildžiusių svajonių fortepijonas“. 10-12 metų vaikų grupėje I-oji vieta atiteko sesutėms Emilijai, Beatričei ir broliui Dominykui Latakams (Kaunas), sukūrusiems taupyklę „Svajonių pegasas“.

Laimėtojus atrinko komisija, sudaryta iš „Swedbank“ darbuotojų ir prie konkurso organizavimo prisidėjusių partnerių, žiniasklaidos atstovų. Taip pat komisijoje dalyvavo žinomas fotomenininkas Jonas Staselis.

Šiųmetinio konkurso naujovė buvo galimybė www.zoom.lt lankytojams rinkti labiausiai jiems patikusią taupyklę. Daugiausia lankytojų balsų sulaukė Evelinos Žemeikytės (Gargždai) kūrinys „Spalvotas sapnas“. Autorei atitenka specialus ZOOM prizas – ryškus oranžinis ZOOM sėdmaišis. Tiek komisijos, tiek www.zoom.lt lankytojų sprendimu šauniais prizais bus apdovanoti ir kitų išskirtinių darbelių autoriai.

Siekiant užkirsti kelią dabartiniam gripo epidemijos plitimui, nugalėtojų apdovanojimo ceremonija ir renginys, į kurį bus pakviesti visi konkurso finalininkai kartu su savo šeimos nariais, įvyks sausio mėnesį.

Visos Lietuvos vaikai spalio 12–31 dienomis buvo kviečiame atnešti savo sukurtas taupykles į „Swedbank” padalinius. Taupykles meistrauti buvo galima ne tik namuose kartu su tėveliais, broliais ar seserimis, bet ir kartu su draugais – darželiuose, mokyklose ar būreliuose. Taupyklės privalėjo būti patvarios, negendančios, ne didesnės kaip 30x30x30 cm. Iš ko padarytos taupyklės, kokių formų ir papildomų funkcijų jos turi, priklausė tik nuo jaunųjų kūrėjų išradingumo ir originalumo.

Šių metų taupyklių konkurso tema buvo „Spalvotos svajonės”. Vaikai skatinti kurti tokias taupykles, kuriose galėtų tilpti jų pačių ar net viso pasaulio gražiausios svajonės, pradžiuginančios ne tik pačius kūrėjus, bet ir jų artimuosius. Taupyklių konkursu „Swedbank” siekia prisidėti prie aktualių visuomenės problemų sprendimo, skatinti vaikų užklasinę veiklą, lavinti kūrybiškumą, padėti atsakingai spręsti kasdienius finansinius klausimus bei nuo mažens ugdyti atsakingą požiūrį į save ir aplinkinius.

„Šiais metais sulaukėme ypač meniškai sukurtų taupyklių. Manome, jog būtent konkurso pasirinkta tema apie svajones ir atskleidė vaikų kūrybinį polėkį. Džiaugiamės, jog suteikėme vaikams galimybę atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių ir savo kūrybinę energiją nukreipti prasmingai, asmenybės ugdymą skatinančiai veiklai“, – vaikų kūrybiškumu džiaugiasi „Swedbank” Lietuvoje Rinkodaros ir ryšių su visuomene departamento direktorė Elena Šilovaitė.

Kasmetinis „Swedbank” taupyklių konkursas primena, kokie išradingi, kūrybingi ir neišsenkamos fantazijos yra Lietuvos vaikai. Konkursas kasmet sulaukia didelio dėmesio – jame dalyvauja vaikai iš daugiau kaip 60 Lietuvos miestų ir miestelių. Šiųmetiniame konkurse, kaip ir ankstesniais metais, dalyvavo per tūkstantį taupyklių.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: