Išsiskirta su mintimi sukurti Vilkijos ateities viziją
(c) Kauno rajono savivaldybės archyvo nuotr.

Penktadienį, spalio 14 dieną, Vilkijoje surengta Savivaldybės diena. Miestelio, seniūnijos ir Savivaldybės darbuotojai, jai pasibaigus, išsiskyrė su mintimi sukurti Vilkijos ateities viziją.

„Tai savitas, unikalus kampelis tiek urbanistine, tiek turizmo, gamtos ir kultūros pavaldo prasme. Mes privalome tą unikalumą išryškinti, kad Vilkija būtų patraukli atvykstantiems, sukurti geresnes gyvenimo sąlygas čia gyvenantiems žmonėms, todėl privalome žinoti, kokią Vilkiją norime matyti ateityje“, – sakė Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

Miestelio vaizdą pakeistų viešųjų erdvių sutvarkymas, reklama, kuri jį papuoštų, o ne darkytų, bendra informacinio pobūdžio sistema su atributika ir suderinta spalvine gama, netgi asbesto programa, kurią vykdant ketinama keisti šiferio stogus ir finansuoti dalį išlaidų.

Viena aštriausių Vilkijos problemų – vykdant vandentvarkos projektą išardytos gatvės. Konkursą nutiesti nuotekų tinklus laimėjo UAB „Steiner“ ir UAB „Sienojus“.

Pastaroji bendrovė turi didelių finansinių sunkumų, nevykdo įsipareigojimų ir kituose objektuose, sužlugdė ne vieną stambų objektą kitose savivaldybėse. Tiesa, dalį darbų „Sienojus“ ir „Steiner“ atliko, tačiau jau kuris laikas Vilkijos miesto vaizdą darko išardytos, nepravažiuojamos ir sunkiai praeinamos gatvės.

Šiuo metu Vilkijoje šalinami defektai ir ruošiami pagrindai asfalto dangai „užlopyti“. Artimiausiu metu bus atstatomos asfaltbetonio dangos, kurios buvo pažeistos vykdant inžinerinių tinklų klojimo darbus.

Vilkijoje numatyta nutiesti apie 3,5 kilometro nuotekų tinklų, įrengti nuotekų išvadus. Įgyvendinus projektą prisijungti prie nuotekų tinklų galimybę turės 120 naujų vartotojų.

Seniūnas Leonardas Deglius pabrėžė, kad Vilijoje dar niekada nebuvo vykdoma tiek daug projektų. Aktyvi bendruomenė taip pat pritraukė lėšų Projektas „Vilkijos lopšelio – darželio „Daigelis“ aikštyno rekonstrukcija“ vykdomas LEADER programos lėšomis. Projekto metu bus rekonstruota ir sutvarkyta lopšelio-darželio kiemo teritorija: nutiesti kietos dangos takeliai, pakeista įvažiavimo į kiemą kelio danga, suremontuoti vandentiekio ir nuotekų šuliniai, suremontuotos pavėsinės ir ūkinis pastatas, teritorija aptverta nauja tvora, pastatyti nauji vartai, įrengta teritorijos saugos sistema, sporto aikštelė ir baseinas su fontanu, sumontuoti nauji įrenginiai žaidimams, sportui ir poilsiui skirtose erdvėse.

Praėjusiais metais įrengtas šaligatvis Bažnyčios gatvėje, šiuo metu atnaujinama Vydūno alėjos važiuojamoji dalis ir borteliai, kitais metais Savivaldybė atnaujins susidėvėjusią šaligatvių dangą.

Vilkijoje yra 11,3 kilometrų gatvių, 10,7 kilometro iš jų – asfaltuotos. Tai viena iš seniūnijų, kur pakankamai aukštas asfaltuotų gatvių procentas. Dar šiais metais ketinama pradėti parko prie Vilkijos prieplaukos, pėsčiųjų ir dviračių takų, apžvalgos aikštelių, laiptų įrengimą. Taip pat ketinama rekonstruoti laikinuosius globos namus Vilkijoje.

Nemažai darbų atliekama seniūnijos lėšomis ir iniciatyva. Vienas iš pavyzdžių – naujosios kapinės. Jos suplanuotos pagal poreikius, rūpestingai prižiūrimos, įrengtas kapinių parkas.

Po susitikimo seniūnijoje Savivaldybės atstovai – meras Valerijus Makūnas, Administracijos direktorius Ričardas Pudževelis, jo pavaduotojas Kęstutis Povilaitis, Aplinkos skyriaus vedėjas Egidijus Katilius, Ekonomikos skyriaus vedėjas Artūras Pupalė, Kelių ir transporto skyriaus laikinoji vedėjas Gita Petrauskaitė, Kultūros, Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Irena Marcinkevičienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Angelė Ščiukauskienė ir Urbanistikos skyriaus vyr. architektė Irena Bertašiūtė – apžiūrėjo pradėtą statyti katilinę, iš kurios bus šildomi keturi miesto daugiabučiai, lopšelio-darželio „Saulutė“ patalpas.

Jas ketinama perduoti labdaros ir paramos fondui „Nemuno krašto vaikai“. Renginio dalyviai domėjosi Vilkijos ligoninėje vykdomu projektu, apžiūrėjo „Daigelyje“ vykdomus darbus. Meras pabrėžė, kad kitas žingsnis – atlikti šio lopšelio-darželio šilumos ūkio auditą ir parengti techninį projektą pastato renovacijai.

Į artimiausių darbų Vilkijoje sąrašą ketinama įtraukti bažnyčios – kultūros paveldo objekto – stogo remontą. Taip pat bendrauta su gyventojais, ieškota sprendimo būdų ir vietoje spręstos jų keltos problemos.

Laikas parodė, kad Savivaldybės tarybos sprendimas likviduoti Vilkijos lopšelį-darželį „Saulutė“ buvo teisingas. Pasak Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjos Irenos Marcinkevičienės, visi tėvelių, norinčių leisti vaikus į ikimokyklinio ugdymo įstaigą Vilkijoje, prašymai patenkinti, šešiose grupėse, „Daigelį“ lanko 105 vaikai, iš viso čia yra 120 vietų. Vilkijoje planuojama ir kitų švietimo ir ugdymo įstaigų tinklo pertvarka.

Susitikimo metu taip pat aptarti sveikatinimo paslaugų teikimo, nusikalstamumo mažinimo, bendradarbiavimo tarp įstaigų ir kiti klausimai.

Vilkijos seniūnija – viena iš tankiausiai apgyvendintų Kauno rajono vietovių. Viename kvadratiniame kilometre gyvena 816 žmonių. Rajono vystymo ir planavimo žemėlapyje patenka į miesto ir turizmo vystymo zoną. Miestelyje veikia 41 įmonė. Nors tai tesudaro 2,3 procento rajono įmonių, Vilkijoje labai išplėtotas paslaugų sektorius. Didžiausią nekilnojamojo turto mokestį moka „Vilkijos gija“ ir „Vilkijos duona“.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: