(c) Šarūno Mažeikos/BFL archyvo nuotr.

“Aš nesu įsitikinęs, kad teatralai, teatro žmonės kaip augalai išgyvena ir minta fotosintezės būdu. Kad juos pamaitina vien tiktai žiūrovų širdžių šiluma ir jiems to pakanka. Turime daugybę rekonstruojamų teatrų, turime klausimą dėl atlygio teatro žmonėms. Aš manau svarstyti tai ir pagerinti padėtį šitoje srityje taip pat reiškia meilę teatrui. Mylėti teatrą aš pasižadu nuo šios scenos”, – sveikindamas su Teatro diena Lietuvos nacionalinio dramos teatro scenoje sakė Kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

Kovo 27 dieną, Tarptautinę teatro dieną, už 2010-aisiais metais Lietuvos teatrų scenose nuveiktus darbus premijomis ir atminimo ženklais buvo apdovanoti geriausi šalies teatro menininkai.

Garbingiausioji teatro meno kūrėjų darbų premija už viso gyvenimo darbą įteikta aktorei Rūtai Staliliūnaitei.

Boriso Dauguviečio auskaru apdovanotas režisierius Cezaris Graužinis už Europos ir Lietuvos teatro tapatybės paieškas. Apdovanojimą įteikti į sceną buvo pakviesta B.Dauguviečio duktė režisierė Galina Dauguvietytė.

Geriausias 2010-ųjų metų spektaklis:
Auksiniu scenos kryžiumi apdovanotas Maksimo Gorkio spektaklis „Dugne“. Režisierius Oskaras Koršunovas (Oskaro Koršunovo teatras).

Taip pat buvo nominuoti: Mariaus Ivaškevičiaus „Mistras“. Režisierius Rimas Tuminas (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras) bei spektaklis „Publika“ pagal Federico García Lorcos pjesę. Režisierius Gintaras Varnas (Teatras „Utopia“).

Pagrindinio vaidmens aktorius:
Auksinis scenos kryžius įteiktas Dariui Gumauskui – už vaidmenį spektaklyje Maksimo Gorkio „Dugne“ (Oskaro Koršunovo teatras).

Taip pat buvo nominuoti: Arvydas Dapšys – už Vyro vaidmenį spektaklyje Yasminos Rezos „Atsitiktinis žmogus“ (Teatras „Mens publika“) bei Dainius Gavenonis – už vaidmenį spektaklyje Maksimo Gorkio „Dugne“ (Oskaro Koršunovo teatras).

Pagrindinio vaidmens aktorė:
Auksinis scenos kryžius įteiktas Eglei Mikulionytei – už Antigonės vaidmenį spektaklyje Aušros Marijos Sluckaitės „Antigonė Sibire“ (Kauno valstybinis dramos teatras).

Taip pat buvo nominuotos: Inga Maškarina – už Senelės vaidmenį spektaklyje Mariaus Macevičiaus „Prakeikta meilė“ (Lietuvos rusų dramos teatras) bei Goda Piktytė – už Moters vaidmenį spektaklyje Yasminos Rezos „Atsitiktinis žmogus“ (Teatras „Mens publica“).

Nepagrindinio vaidmens aktorius:
Auksinius scenos kryžiumi apdovanotas Vytautas Anužis – už Piršlio, Generalinio ir Gydytojo vaidmenis spektaklyje Gintaro Grajausko „Mergaitė, kurios bijojo Dievas“ (Klaipėdos dramos teatras).

Taip pat buvo nominuoti: Eimutis Kvosčiauskas – už Raudono nuogaliaus ir Žmogystės su vynuogienojais vaidmenis spektaklyje „Publika“ pagal Federico García Lorcos pjesę (Teatras „Utopia“) bei Mantas Vaitiekūnas – už Šopeno vaidmenį spektaklyje Mariaus Ivaškevičiaus „Mistras“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras).

Nepagrindinio vaidmens aktorė:
Auksiniu scenos kryžiumi apdovanota Gintarė Latvėnaitė – už Celinos vaidmenį spektaklyje Mariaus Ivaškevičiaus „Mistras“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras).

Taip pat buvo nominuotos: Elzė Gudavičiūtė – už Džiuljetos ir Antrosios damos vaidmenis spektaklyje „Publika“ pagal Federico García Lorcos pjesę (Teatras „Utopia“) ir Regina Šaltenytė – už Rodikos vaidmenį spektaklyje Erico Emanuelio Schmitto „Jausmų tektonika“ (Klaipėdos dramos teatras).

Scenografas ir kostiumų dailininkas:
Auksiniu scenos kryžiumi apdovanotas Juozas Statkevičius – už kostiumus ir grimą Leo Fall operetei „Madam Pompadur“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras), spektakliui „Publika“ pagal Federico García Lorcos pjesę (Teatras „Utopia“), šokio spektakliui „Ana Karenina“ pagal Levo Tolstojaus romaną ir A. Šnitkės muziką (Anželikos Cholinos šokio teatras).

Taip pat buvo nominuoti: Adomas Jacovskis – už spektaklio Mariaus Ivaškevičiaus „Mistras“ scenografiją (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras) bei Laura Luišaitytė – už scenografiją ir kostiumus spektakliams Danielio Daniso „Akmenų pelenai“ (Kauno valstybinis dramos teatras), Mariaus Macevičiaus „Prakeikta meilė“ (Lietuvos rusų dramos teatras), Agniaus Jankevičiaus improvizacijos Roberto Schneiderio romano „Miego brolis“ temomis (Scenos meno kūrėjų asociacija, Menų spaustuvė), „Pati labiausia pasaka“ (Vilniaus keistuolių teatras).

Kompozitorius:
Auksiniu scenos kryžiumi apdovanotas Liudas Mockūnas – už muziką spektakliui „Prakeiktieji“ pagal Eugene O`Neill`o pjesę „Gedulas tinka Elektrai“ (Oskaro Koršunovo teatras).

Taip pat buvo nominuoti: Marius Baranauskas – už muziką spektakliui Agniaus Jankevičiaus improvizacijos Roberto Schneiderio romano „Miego brolis“ temomis (Scenos meno kūrėjų asociacija, Menų spaustuvė) bei Martynas Bialobžeskis – už muziką spektakliui „Nutolę toliai“ pagal Pauliaus Širvio poeziją (Teatras „Cezario grupė“).

Opera ir operetė:
Auksiniu scenos kryžiumi apdovanota Sigutė Stonytė – už Grafienės vaidmenį operoje W. A. Mocarto „Figaro vedybos“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras).

Taip pat buvo nominuotos: Joana Gedmintaitė – už Bruknelės vaidmenį Jono Tamulionio operoje „Bruknelė“ ir už Siuzanos vaidmenį W. A. Mocarto operoje „Figaro vedybos“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras).
Kristina Siurbytė – už Madam Pompadur vaidmenį Leo Fall operetėje „Madam Pompadur“ ir Grafienės Vedlau vaidmenį J.Strausso operetėje „Vienos kraujas“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras).

Baletas ir šokis:
Auksiniu scenos kryžiumis apdovanota Eglė Špokaitė – už Olimpijos vaidmenį šokio spektaklyje Leo Delibes „Kopelija“ (Scenos meno kūrėjų asociacija).

Taip pat buvo nominuotos: Beata Molytė – už Anos Kareninos vaidmenį šokio spektaklyje „Ana Karenina“ pagal Levo Tolstojaus romaną ir A. Šnitkės muziką (Anželikos Cholinos šokio teatras).
Giedrė Ubartaitė – už vaidmenį spektaklyje „Mono Tyla“ (Scenos meno kūrėjų asociacija, Menų spaustuvė).

Choreografija:
Auksiniu scenos kryžiumi apdovanota Anželika Cholina – už šokio spektaklio „Ana Karenina“ pagal Levo Tolstojaus romaną ir A. Šnitkės muziką choreografiją (Anželikos Cholinos šokio teatras). Padėkojusi už apdovanojimą, užsegė jį spektaklyje šokusiai pagrindinei vaidmens atlikėjai balerinai Beatai Molytei.

Taip pat buvo nuominuoti: Vytis Jankauskas – už šokio spektaklio „Liepsnos virš šaltojo kalno“ choreografiją (Vyčio Jankausko šokio teatras) bei Agnija Šeiko – už šokio spektaklio „Paikos mergaitės maldos“ choreografiją (Scenos meno kūrėjų asociacija, Menininkų grupė „Žuvies akis“).

Lėlių teatras:
Auksinius scenos kryžiumi apdonanota etnologinio muzikinio veiksmo šeimai ,,Gandro dovana“ kūrybinė grupė: režisierius ir dailininkas Algis Mikutis, režisierė, dailininkė ir aktorė Saulė Degutytė-Šiekštelienė, kompozitorė ir idėjos autorė Snieguolė Dikčiūtė (Stalo Teatras).

Taip pat buvo nominuoti: spektaklio „Stebuklingas Pelenės laikas“ kūrybinė grupė: režisierė Gintarė Radvilavičiūtė, dailininkė Viktorija Dambrauskaitė, kompozitorė Aušra Vaštakaitė, aktorė Renata Kutaitė (Klaipėdos lėlių teatras).
Spektaklio „Šeimynėlė iš Didžiosios girios“ kūrybinė grupė: dramaturgė Daiva Čepauskaitė, režisierius Olegas Žiugžda, dailininkė Lesia Lučko, kompozitorius Bogdan Ščepanskij (Kauno lėlių teatras).

Spektaklis vaikams:
Auksiniu scenos kryžiumi apdovanota spektaklio „Pati labiausia pasaka“ kūrybinė grupė (Vilniaus Keistuolių teatras).

Taip pat buvo nominuoti: spektaklio „Baltoji stirna“ kūrybinė grupė (Scenos meno kūrėjų asociacija, „trupė liūdi“).
Agnė Dilytė – už spektaklio „Neklausinėk, Julyte!“ režisūrą (Scenos meno kūrėjų asociacija, Menų spaustuvė).

Debiutas – jaunasis menininkas:
Auksiniu scenos kryžiumi apdovanota aktorė Monika Vaičiulytė – už Marijos vaidmenį spektaklyje Gintaro Grajausko „Mergaitė, kurios bijojo Dievas“(Klaipėdos dramos teatras).

Taip pat buvo nominuoti: aktorius ir dainininkas Mindaugas Jankauskas – už Pažo vaidmenį spektaklyje Aušros Marijos Sluckaitės „Antigonė Sibire“ (Kauno valstybinis dramos teatras) ir vaidmenį spektaklyje „Publika“ pagal Federico García Lorcos pjesę (Teatras „Utopia“).
Režisierė Loreta Vaskova – už spektaklio Ivano Vyrypajevo „Valentinų diena“ režisūrą (Šiaulių dramos teatras).

Nacionalinė dramaturgija:
Auksiniu scenos kryžiumi apdovanotas režisieriaus Cezario Graužinio spektaklis „Nutolę toliai“ pagal Pauliaus Širvio poeziją (Teatras „Cezario grupė“).

Taip pat buvo nominuoti: Gintaro Grajausko ir Jono Vaitkaus spektaklis „Mergaitė, kurios bijojo Dievas“ (Klaipėdos dramos teatras).
Mariaus Ivaškevičiaus „Mistras“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras).
„Nutolę toliai“ pagal Pauliaus Širvio poeziją (Teatras „Cezario grupė“).

LR Kultūros ministerijos informacija

Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: