(c) Kauno rajono savivaldybės archyvo nuotr.

Kauno rajono socialinių paslaugų centras, vykdydamas Būsto pritaikymo žmonėms su negalia 2007–2011 m. programą, ketvirtus metus organizuoja Būsto pritaikymo darbus neįgaliems asmenims Kauno rajone. Šiais metais būsto pritaikymo darbai atliekami Domeikavos ir Raudondvario seniūnijose. Spalio 27 d. Būsto ir aplinkos pritaikymo Kauno rajono neįgaliems gyventojams komisija, vadovaujama Administracijos direktoriaus pavaduotojos Reginos Lukoševičienės, apžiūrėjo, kaip įtaisyti neįgaliajam reikalingi vonios kambario įrenginiai.

Domeikavoje gyvenantis V. Alūzas džiaugiasi vonios kambariu, kuris pritaikytas pagal jo specialiuosius poreikius – vietoje vonios įrengtas dušas, dušo kėdutė, 3 porankiai, praplatintos durys. Vonios kambario pritaikymui neįgaliajam panaudota 11.450 litų. 80 proc. lėšų iš Valstybės biudžeto, likusi sumos dalis iš Savivaldybės biudžeto.

Administracijos direktoriaus pavaduotoja R. Lukoševičienė teiravosi, ar trečiame aukšte gyvenantis domeikavietis turi galimybę pabūti lauke. „Gyvename dviese su žmona. Dukra jau turi savo šeimą ir gyvena atskirai, todėl lauke kuo daugiau laiko stengiuosi praleisti vasarą, kai persikeliame gyventi į sodą“, – pasakojo V. Alūzas.

Būto pritaikymo neįgaliajam darbai Raudondvario seniūnijoje taip pat eina į pabaigą. Jau įrengtas vonios kambarys, laukiama tik kol bus sumontuotas keltuvas. Pagal būsto ir aplinkos pritaikymo neįgaliesiems programos technines galimybes keltuvai montuojami prie pirmame aukšte esančių būstų. Jaunas aktyvus žmogus, įrengus keltuvą, galės savarankiškai judėti, bendrauti su draugais ne tik namuose.

KRS informacija

Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: